KAPELA ŽABÍ RAUŠ ZVEREJNILA VIDEOKLIP K PIESNI KADE VEDIE CESTA

Skladba, ktorá je zároveň predzvesťou nového albumu, hovorí o hľadaní samého seba.

Zabí rauš - kade vedie cesta

Bratislavská kapela Žabí Rauš zverejnila videoklip k skladbe Kade vedie cesta. Pesnička o hľadaní samého seba a svojej spriaznenej duše začala podľa mladých hudobníkov vznikať úplne spontánne. „Na jednom bratislavskom koncerte sme si sadli do noty s dvoma talianskymi turistkami. Vyšli sme spolu do ulíc a užili sme si naplno príchuť nočného Starého Mesta. Baby však na druhý deň museli odletieť domov a ráno sme si hovorili – Kde sú naše skvelé parťáčky?“ priblížil gitarista Adam Šamaj. „Odleteli ako lastovičky…,“ zasmial sa spevák Filip Pokorný. „Pre mňa je táto skladba aj o tom, že je asi v poriadku cítiť sa občas stratený – pokiaľ sa človek neberie príliš vážne, dokáže si udržať nadhľad a vnesie do toho aj štipku srandy. Každý z nás môže niekedy zabudnúť, kadiaľ vedie cesta,“ poznamenal mladý interpret.

Ako nás Pokorný ďalej informoval, pieseň o neobyčajne-obyčajnom hľadaní životnej cesty doplnili so spoluhráčmi vizuálom v podobe pestrej mozaiky záberov z rôznych kontrastných prostredí, na ktorých každý člen kapely nachádza svoju vlastnú cestu. Filip sa s permanentne vybitým telefónom a bez navigácie počas mrazivých marcových dní neustále stráca a nachádza v newyorských uliciach, Adam sa spokojne kochá horským prostredím Žilinského kraja a svoju spriaznenú dušu skúša nájsť pri skejtovaní v dedinách pod horami, basgitarista Matej Piliar stavil na jeden z najstarších trikov pri vábení dievčat – na psa a bubeník a spevák Šteffi Kovalčík trávi čas na obraze so synom a adrenalínovým hraním hokeja, ktoré ho v súčasnosti nanajvýš napĺňa.

Žabí rauš

Videoklip si kapela produkovala svojpomocne – pomocou selfie sticku a GoPro kamery si každý zo štvorice hudobníkov natočil svoje zábery, ktoré Pokorný napokon postrihal do ucelenej podoby. „Dobrý hudobný klip nemusí byť postavený na špeciálnych efektoch. Stačí otvoriť oči a zachytiť čo sa deje okolo nás. Väčšinou to býva to najzaujímavejšie a najpravdivejšie,“ poznamenal Kovalčík.

Bonusom pre hudobných fajnšmekrov sú podľa Pokorného tiež zábery z brooklinskeho BC Studia. Producent Martin Bisi v klipe v krátkych sekvenciách odhaľuje divákom a diváčkam priestory, kde v sedemdesiatych rokoch nahrávali napríklad Sonic Youth a kde sa v začiatkoch svojej kariéry pohybovala Whitney Houston. Medzi skvosty štúdia podľa Pokorného patrí aj mixpult, na ktorom sa zvukovo zapisoval album Davida Bowieho.

Videoklip k piesni Kade vedie cesta je podľa neho zároveň predzvesťou nového albumu s názvom Nemáme nič, čo nemáme.

Filip Pokorný (foto: press skupiny)