KAROLINA CZARNECKA A JEJ H, K, H, L

czarnecka (6)Hera, koka, hash, LSD. Tieto štyri slovíčka, ktoré pochádzajú z úst poľskej speváčky a herečky Karoliny Czarneckej, vzbudili pred rokom na sociálnych sieťach veľký rozruch. Je nám potešením oznámiť, že Karolina a jej šesťčlenná skupina vystúpi vôbec po prvýkrát na Slovensku, a to 17. októbra v bratislavskom Nu Spirit Club. Počet vstupeniek jej limitovaný! Okrem poľskej „devušky“ sa predstaví aj česká kapela Ghost of You, ktorá prednedávnom úspešne zahrala na Szigete.

V roku 2014 vystúpila mladá poľská speváčka a herečka Karolina Czarnecka na Song festivale vo Vroclave, kde sa rozhodla prezentovať skladbou Hera, koka, hash, LSD. Hoci išlo o coververziu od slávnej kabaretnej kapely Tiger Lillies. Karolina dala tejto skladbe moderný šat, do popredia zdôraznila chytľavú melódiu, pridala elektronické aranžmány a predovšetkým ju zaspievala v poľštine, čím dodala tomuto dielu úplne nové nuancie.  Súťažnú prehliadku síce nevyhrala, ale zvíťazila na sociálnych sieťach, potom ako niekto z prítomných ľudí zavesil jej živé vystúpenie na internet, kde okamžite vzbudilo senzáciu. Nasledoval sugestívny videoklip z prostredia centra liečby drogovo závislých. Obe videá nazbierali takmer dvadsať miliónov videní z celého sveta. Karolina Czarnecka pôvodne vyštudovala bábkové umenie na univerzite v Bialystoku a momentálne finišuje na Divadelnej akadémie vo Varšave. Pozitívne ohlasy na jej vystúpenie ju povzbudili, aby sa začala viac venovať speváckej kariére. Minulý rok vyšiel Karoline  Czarneckej debutový album Córka, ktorý je na pomedzí elektroniky, hip hopu, reggae a šansónu.

Dalo by sa povedať, že rok 2014 bol prelomový aj pre českú formáciu Ghost of You. Partia mladíkov, s vekovým priemerom pod dvadsať rokov, zažiarila na súťažnej prehliadke Jednou ranou na Sziget. Nebola to náhoda, ale vyvrcholenie dlhodobého koncepčného úsilia. Súťaž vyhrali, a vďaka tomu si mohli zahrať na jednom z najväčších európskych hudobných podujatí.  Ich nespútaná elektronika s psychedelickými odtieňmi definuje živé vystúpenia s obrovským prívalom energie. Muzikanti týmto dokazujú, že aj  melanchólia dokáže ľudí strhnúť k tancu.  Ich tvorba je určená pre tých, čo majú radi hudbu od kapiel Radiohed či Atoms for Peace. Vstupenky na tento koncert a nasledovanú after párty sa dajú zakúpiť v sieti Ticket Portal.

Zdroj článku: Music Press

czarnecka_goy_flyer_def_1200