KATARÍNA KORCEK ZASPIEVA V PREŠOVE A KOŠICIACH!

Katarína Korcek + Jerguš OravecSpeváčka Katarína Korcek známa zo skupiny Made II Mate zavíta po dlhom čase do Prešova a Košíc.

S gitaristom a spevákom Jergušom Oravcom, ktorý je známy vlastnou tvorbou prevažne v žánroch blues, rock a psychedelic, si pripravila pestrý komorný program. Okrem autorských piesní z Katkinho aktuálneho albumu (vrátane známeho songu Strawberry Kisses a singla Darkness) dvojica na východe po prvýkrát zahrá autorský duet Knowing Me, niekoľko obľúbených coververzií a určite vytiahnu niečo aj z éry Made II Mate.

Katarina Korcek vydala v decembri 2016 debutový sólový album nazvaný 21st Century Movie. Obsahuje 13 skladieb s príchuťou funky, soulu a blues. Ako sama tvrdí, vytvoriť a nahrať album je jedna zaujímavá časť tvorby a života s hudbou, druhou časťou je živé hranie. „Štúdiová práca je o krásnej a silnej chémii medzi hudobníkmi a tiež o disciplíne. A koncertné hranie dáva celej tvorbe ešte širší, pre mňa dôležitý rozmer. Baví ma hrať pre jemné, pozorné aj bláznivé publikum. Vždy je to o momentálnom priestore, nálade, aj ročnom období, každý koncert je tým pádom iný. Teším sa na prešovské aj košické publikum, každý z večerov bude taký aký si ho spolu urobíme,“ hovorí Katarina.

Katarina Korcek & Jerguš Oravec

20. 10. Literárna kaviareň Viola, Prešov / 18:00 hod.

21.10. U Kohúta, Košice / 19:30 hod.

Bibiána Grebeňová Šedivá (foto: Jellinek photography)