KING SHAOLIN PREDSTAVUJÚ EMOTÍVNY KLIP K PIESNI WE STAND TOGETHER

Slovenská skupina King Shaolin zverejnila videoklip k piesni „We Stand Together“ z ich aktuálneho albumu „Mind Game“. Svoje aktuálne pocity vniesol do textu spevák kapely Dominik Štofko.

King Shaolin

„Táto skladba vznikla z tej najkryštalickejšej osobnej pravdy, ktorú som kedy dokázal zhudobniť,“ prezrádza Dominik zrod o zrode novej piesne.

Skladba vznikla pred rokom ako narodeninový darček pre Dominikovu bývalú priateľku.

„Keďže milujem hudbu nadovšetko, tak občas zabrdnem do podobných kľudných a emotívnych vôd. Či dokážem ešte niekedy zhmotniť niečo tak čisté a skutočné, to je vo hviezdach. Je to totiž zvláštny pocit, keď človek dokáže z bolesti vytvoriť niečo krásne,“ opisuje Dominik silnú emóciu, ktorá ho viedla k úprimnému textu piesne.

Piesne kapely King Shaolin sú prevažne energické a tanečné, no tentoraz sa kapela prezentuje singlom o láske v pomalšom tempe.

„Chceli sme sa podeliť o video a posolstvo skladby s ľuďmi a našimi fanúšikmi práve v tento sviatočný čas. Veď práve o to jediné ide predsa na Vianoce. Milovať blížneho svojho a žiť mier,“ vysvetľuje Dominik zverejnenie piesne v predvianočnom čase, keď ľudia spomalia a sú srdečnejší.

Videoklip v dvoch farbách svojím obsahom vyžaruje pestrosť a znázorňuje rôzne podoby lásky.

„Myslím, že naša doba už dosť pokročila a ľudia majú omnoho otvorenejšiu myseľ. Preto sme zvolili tri rôzne v minulosti spoločnosťou neakceptované podoby milostného súžitia. A taktiež, že tabu nie je nikdy cesta, ale skôr barikáda, ktorá zastiera myseľ a blokuje osobný progres,“ hovorí Dominik dúfajúc, že pokiaľ ľudia budú viac otvorení k okoliu, tak aj voči sebe samým.

Dvojfarebný vizuál šetrila kapela práve na nejakú intímnu skladbu ako je We Stand Together.

„Veľakrát sme sa o tom bavili, že by nejaký videoklip mohol byť čiernobiely, no z nejakého dôvodu sme sa vždy rozhodli pre farby. Zdá sa nám, že to dokopy s feelingom skladby veľmi dobre ladí a umocňuje tú správnu emóciu,“ dodáva manažér kapely Michal Neffe.

NMR (foto: Dalibor Babala a King Shaolin)