POKOJNÉ CHVÍLE S LOST HORIZONS

Lost Horizons - In Quiet Moments (Bella Union, 2020)

O hudobnom projekte Lost Horizons, za ktorým stoja Simon Raymonde a Richard Thomas, sme na našom webe publikovali výstižný článok pred tromi rokmi, pri príležitosti vydania albumu „Ojalá“. V súčasnosti jeho príbeh pokračuje druhým albumom „In Quiet Moments“.

Simon Raymonde a Richard Thomas pôsobili v minulosti v skupinách Cocteau Twins a Dif Juz. Ich bývalé kapely sa spoznali v osemdesiatych rokoch minulého storočia, v časoch kedy spoločne pôsobili pod legendárnou značkou na 4AD. V súčasnosti Simon Raymonde vedie vydavateľstvo Bella Union.

Titul „In Quiet Moments“ je pokračovateľom albumu „Ojalá“ s ešte významnejším obsadením hosťujúcich spevákov a podporujúcich inštrumentalistov.

Na novom albume sa predstavuje paleta hviezdnych hudobných hostí, medzi ktorými sa nachádzajú napríklad John Grant (Czars), C Duncan, Marissa Nadler, Porridge Radio, Penelope Isles, Karen Peris (The Innocence Mission), Tim Smith (Midlake), Ren Harvieu a ďalší.

„V dnešnej dobe potrebujeme nádej na lepší svet viac ako kedykoľvek predtým. Tento album mi dal veľa nádeje,“ povedal Richard Thomas. „

Mínusom je, že ľudstvo naďalej klesá smerom k politickému a sociálnemu zrúteniu.

„V nových nahrávkach usmerňujeme svoj smútok. Spôsob, akým naša improvizácia funguje, je to čo sa v danom čase deje s našim telom. Najdôležitejšou časťou je robiť si len svoje veci a baviť sa,“ dopĺňa Richard Thomas.

Polovica textov piesne albumu „In Quiet Moments“ bola napísaná po uzavretí v dôsledku pandémie.

Raymonde vidí aj lepšiu stranu týchto udalostí: ľudia spomalili a bilancovali svoje životy.

Text titulnej piesne albumu napísal spevák Ural Thomas, známy ako „portlandský pilier soulu“. Raymonde z neho vybral úryvok „v pokojných chvíľach“ a urobil z neho názov albumu.

O novom albume Raymonde hovorí: „Malo to zmysel. Tento okamih rozjímania v živote je skutočne krásny. K názvu prislúcha aj obal albumu od fotografa menom Jacques-Henri Lartigue. Jeho fotografia zo štyridsiatich rokov dvadsiateho storočia zachytáva ženu počas výskoku na pláži.“

„Myslím si, že album In Quiet Moments je o smere, kam sa uberáme. Ľudia sa stiahli do svojich životov a v týchto tichých chvíľach premýšľajú o svete, kam patria a komu dôverujú. Možno bude ďalší album o rebélii! Cesta je ale dlhá a kľukatá. Musíme sa len vyjadriť k tomu, ako sa v danom čase cítime,“ uzatvára Thomas.

Šestnásť pesničkový album „In Quiet Moments“ vychádza v dvoch častiach.

Prvá polovica (8 skladieb) vyšla digitálne 4. decembra, druhá polovica a úplné fyzické vydanie bude nasledovať 26. februára 2021. My vám väčšinu jeho piesní predstavíme počas vianočného týždňa.

Róbert Gregor (foto: Jacques-Henri Lartigue, Lost Horizons)