UŽ DNES KONEČNE PORIADNY TALIANSKY „BARDO“ V BRATISLAVE A … ZADARMO – ENZO AVITABILE !

avitabile-2-2016Uskutoční sa to v pondelok 28. 11. o 19:00 hod. v Ateliéri Babylon. Čo? Výnimočný koncert. Prečo výnimočný? Pretože …

Z aktuálnej talianskej hudby na Slovensku počuť snáď fakt len toho sprofanovaného Erosa. Myslí si snáď niekto, že taká kultúrne vyspelá krajina, akou je Taliansko, nemá už v hudbe nikoho iného a, samozrejme, lepšieho? Má. Volá sa Enzo Avitabile. Dnes je tento spevák, skladateľ a multiinštrumentalista, všeobecne pokladaný za jedného z najoriginálnejších hudobníkov hudby sveta. Neočakávajte presladeného Taliana, ktorý by premenil na cukor aj homoľu soli. Enzo je viac-menej alternatívny, experimentálny, no melodicky príťažlivý a štýlom neuchopiteľný ako klzký úhor. Kombinuje tanec tarantella a neapolskú tradičnú hudbu s možným i nemožným, s rockom, jazzom, arabskou hudbou, ba i so sovietskou vojenskou piesňou Kaťuša, podľa ktorej boli pomenované raketomety. Počas tridsaťpäťročnej hudobnej kariéry si tento dnes už nie najmladší hudobník dokázal vybudovať úctyhodné renomé, spolupracoval so svetovými hudobníkmi veľkých mien – James Brown, Tina Turner, Bob Geldof, Goran Bregovič, Khaled, Manu Dibango, Hugh Masekela, Trilok Gurtu, David Crosby, Marcus Miller, Franco Battiato, Edoardo Bennato.

Enzo Avitabile vystúpi v Bratislave (vstup údajne voľný!) so svojim novým koncertným programom s názvom „Vesuvius Ascension“ a skupinou v zostave:

  • Enzo Avitabile (saxofón / spev)
  • Gennaro Zurzolo (kontrabas)
  • Ashraf Sharif Khan (citara)
  • Gianluigi Di Fenza (gitara)
  • Massimo Piccirillo (perkusie)
  • Nicola Tranquillo (zvukový majster)

Facebook event: https://www.facebook.com/events/644641132382885

Miroslav Potoček