LA3NOS ZVEREJNILI VIDEOKLIP K NOVINKE CHLAPEC VANDROVNÝ

La3no2019Slovenská skupina La3nos, známa aj pod názvom La3no Cubano zverejnila videoklip plný slnka, leta a latinskoamerických rytmov – Chlapec Vandrovný. Zoskupenie siedmich hudobníkov prezentuje svoju väčšinou autorskú tvorbu takmer po celom svete. Fanúšikovia ich mohli vidieť na popredných slovenských festivaloch a na mnohých zahraničných podujatiach ako Donaufest ULM (Nemecko), Malom Festival (Srbsko), Cityhall Fest (Rakúsko), Spot Festival (Dánsko), Colours of Ostrava (Česko), Kefír (Česko), Waves Festival (Dánsko), Visegrad Wave Festival (Poľsko), XVIIIth „Heritage“ World Music Festival (Maďarsko), Fusion festival (Nemecko), Ferrara Buskers festival (Taliansko), Aarhus Festival (Dánsko), Eurocultured (Anglicko), Last Days Of Summer (Anglicko) a ďalších.

Nový videoklip Chlapec Vandrovný vznikol spontánne po tom, čo chalani dostali ponuku ísť hrať na Kubu. Skladbu mali iba rozpracovanú, ale pokúsili k nej počas ciest zrealizovať videoklip. Celkovo na Kube odohrali päť koncertov. O každý bol veľký záujem, čo vidno na záberoch v klipe. Dokonca dostali pozvanie od miestneho  Havana World Music Festivalu na ďalšie účinkovanie. O výrobu klipu sa postaral Daniel Sorizzo Kis v spolupráci s členmi kapely. Po návrate z Kuby na Slovensko v novembri sa skladba ešte upravovala do finálneho výsledku. O spev v piesni sa postarali Jano Kružliak ml. a speváčka Simona Hulejová alias Sephorea. Videoklip vznikol aj vďaka reklamným partnerom Soitron s.r.o. a Rytmika.

Niečo o vzniku videoklipu nám prezradil aj Sorizzo: “Chalani išli ako draci, naozaj, kamkoľvek prišli, tam hneď aj hrali, keďže si často nosili hudobné nástroje so sebou. A domáci ich okamžite prijali, dokonca ako môžete vidieť vo videoklipe, tak v ňom aj radi účinkujú. Ide z toho riadna sloboda, myslím, že taká, ako naozaj aj bola pri natáčaní. Skrátka sme si všetko užívali a Kuba je krajina slnka, tanca, rumu a rytmu – povedal by som, že druhý domov pre La3nos 🙂 ”

Zaujímavosťou je, že časť skupiny sa pod hlavičkou rytmika.sk venuje kurzom a workshopom v oblasti rozvoja muzikoterapie a rytmiky po celom Slovensku. Okrem firemných a súkromných akcií koncertujú aj v pre deti s mentálnymi poruchami, či rodiny zo sociálne znevýhodnených pomerov. Vďaka trpezlivej práci aktívnych lektorov sa môže každý stať súčasťou tohoto výnimočného hudobného telesa.

NMR