LACO TEREN A ROMAN „HARY“ NAHRALI SPOLOČNÝ ALBUM DREAMING AWAY

Výtvarník so silným vzťahom k hudbe, hudobník so silným vzťahom k výtvarnému umeniu.

Harvan/Teren

Originálne spojenie na slovenskej kultúrnej scéne vznikalo v priebehu posledných dvoch rokov. Výsledkom spolupráce dvojice Harvan/Teren je hudobný album „Dreaming Away“.

21 skladieb, 70 minút hudby. Tu zložil a takmer kompletne nahral Roman „Hary“ Havran. Laco Teren je autorom väčšiny poetických textov a v niekoľkých skladbách vystupuje v úlohe rozprávača s nezameniteľným prednesom. Viac ako polovicu skladieb naspieval samotný Roman Harvan. Rôznorodú žánrovosť celej nahrávky najlepšie charakterizuje samotný názov albumu.

Ambientné plochy striedajú tvrdé gitarové rify, vážna hudba aj pesničkárstvo

Hudobná novinka je originálnym výletom do sveta dvoch spriaznených umelcov. Nechýbajú ani hudobní hostia. Operná sopranistka Adriena Kučerová, operný bas-spevák Peter Mikuláš, operná mezzosopranistka Eva Šušková aj skladateľka a speváčka Andrea Bučko. Flautové sólo nahral Jaroslav Harvan, husľové sólo Lucia Harvanová a vokály v skladbe „Tenderness“ Robert Pospiš.

Pod finálnym zvukovým dizajnom nahrávky je podpísaná producentská dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay. V ich vydavateľstve Real Music House nahrávka vychádza vo formáte digitálneho nosiča.


„V blízkej budúcnosti pripravujeme aj LP verziu albumu. Je to výnimočná nahrávka, ktorá si zaslúži trpezlivého poslucháča. Laco a Hary vytvorili spoločný svet, ktorý sa nepodobá na nič okolo. A to je v dnešnej dobe výnimočné. Dreaming Away je sugestívnym rozprávaním o pocitoch jednej umeleckej generácie. S každým ďalším počúvaním sa pred poslucháčom otvárajú nové dvere a nálady. Navyše s absolútnou prirodzenosťou, bez akejkoľvek snahy zapáčiť sa za každú cenu. Sme úprimne radi, že album vychádza práve v našom vydavateľstve,“ opisuje novinku Robert Pospiš.

Hudobný album Roman Harvan / Laco Teren – „Dreaming Away“ nájdu fanúšikovia v ponuke všetkých dostupných streamingových platforiem. Digitálny release je dostupný v internetovom obchode vydavateľstva Real Music House.

Robert Pospiš a NMR (foto: press)