LASH & GREY SA PRIPOMÍNAJÚ NOVOU SKLADBOU

Po dvoch úspešných albumoch a vystúpeniach v Európe i USA sa slovenská dvojica Lash & Grey hlási o slovo s novým singlom „Come And Get It“, ktorý predznamenáva tretí album.


Od vydania druhej platne „Blossoms Of Your World“, ktorá na českých Cenách Anděl získala ocenenie Slovenský album roka 2021, ubehli dva roky. Dvojica odvtedy popri koncertovaní pripravuje nové skladby.

„Snažili sme sa viac energie vložiť hlavne do koncertovania a mali sme to šťastie, že sme dostali možnosť predstaviť našu hudbu na viacerých pódiách v Európe, či v New Yorku. Posledné dva roky nás nabili cennými skúsenosťami, tiež sme sa trochu vrátili k jazzu, a podarilo sa nám zrealizovať pekný projekt Botanic Sessions. V New Yorku sme si zahrali s jazzmanmi z prvej línie svetovej scény na spoločnom koncerte v Carnegie Hall a Kristína sa dostala medzi top 5 speváčok súťaže Sarah Vaughan Competition. Počas celej doby sme pripravovali nové skladby a teraz prišiel čas opäť potešiť našich fanúšikov a predstaviť im čerstvú tvorbu zase v inom šate“, hodnotí svoje posledné obdobie Kristína a Jakub.


Na novej piesni Lash & Grey spolupracovali s osvedčenými hudobníkmi

„Spoluprácu s Davidom Hodekom, alebo Rolandom Kánikom už berieme ako taký správny základ pre radosť z vytvárania nového projektu, pri ktorom sa všetci pohltíme do procesu s cieľom dosiahnuť čo najlepší výsledok. Paradoxne tento singel, podobne ako predošlý After War, sme dokončili pomerne rýchlo, i keď išlo o veľkú produkciu. Na skladbe s nami opäť spolupracoval americký gospelový basový gitarista Bryan “B Dub” White a legenda masteringu Vlado Meller, s ktorým sme sa stretli na festivale Sharpe. Vlado prišiel na náš koncert, čo nás príjemne prekvapilo. Po koncerte sme sa rozprávali a sľúbili mu, že mu pošleme nový materiál. S profesionalitou a skúsenosťami, ktoré Vlado vkladá do finálneho akustického zvuku, je radosť pracovať“, dodáva dvojica.

Na nahrávke a v klipe, ktorý vznikol v SNG, spolupracovali aj ďalšie známe tváre slovenskej alternatívnej scény ako Spectrum Quartett, Majlo Štefánik, v klipe sa objavili Jureš „Fallgrapp“ Liška, Miloš Bulík, Peter Hrnčirík, Tereza Rusiňáková a Tomás Pálka. Jedným z najväčších prekvapení bol Martin Madej, ktorého neuvidíte, pretože pomáhal držať odrazovú clonu pre kameru vo finále videa. Celkový dojem z klipu umocnil režisér Gregor Valentovič a kameraman Oliver Záhlava.

NMR (foto: Daniel Gavenda)