LE PAYACO ZVEREJNILI VIDEOKLIP KU SKLADBE POMALY DOMOV

Bratislavská skupina Le Payaco zverejnila druhý videoklip z nového albumu „Pohybliví v nehybnom“. Videoklip ku skladbe „Pomaly domov“ z dielne režiséra Braňa Vinczeho zachytáva kapelu v štúdiu pri poslednej nahrávacej session.

„Braňo za nami chodil do štúdia LVGNC a všetko dokumentoval. Niekoľko fotiek si našlo miesto aj v booklete cédečkovej verzie. Bol pri tom, keď sme práve nahrávali skladbu Pomaly domov. Tú sme si tesne predtým, ako poslednú priniesli z chalupy, kde sme dotvárali ešte nejaké stopy na album. Fotil a natáčal nás, a je z toho autentický videoklip, ktorý zachytáva vznik celej nahrávky – jednoducho tak, ako to máme vo zvyku – naraz a spolu. Teraz všetci môžu vidieť, ako naše nahrávky vlastne vznikajú.“, hovorí Tomáš Sloboda.

Videoklip zachytáva poslednú nahrávaciu session, počas ktorej kapela nahrávala poslednú skladbu. Paradoxne sa stala otváracou skladbou albumu.

„Boli sme vtedy vo veľmi dobrom tvorivom rozpoložení. Album sme mali hotový a takmer celý zmixovaný, ale niečo nás ešte ťahalo na pár dní na chalupu a dnes vieme, že dôvodom bola skladba Pomaly domov. Asi najväčší podiel na jej vzniku má z môjho pohľadu biela Gretschka, ktorú som si na chalupu požičal od Yxa. Vytiahol som ju z puzdra, začali sme len tak hrať a za pár minút bola pesnička hotová. Úžasný nástroj. Musel som si ju potom požičať aj do štúdia, takže v tom klipe, to je ona, s jej nezameniteľným zvukom“, spomína na nahrávanie Tomáš Sloboda.

Le Payaco zahrajú na Slovensku viac ako trinásť koncertov.

Skupinu Le Payaco môžete v najbližšej dobe naživo vidieť už tento štvrtok 30. júla v In Parku (Incheba – Bratislava), v piatok 31. júla v Modre ( Nádvorie historickej radnice ) a na ďalších letných akciách, ktoré kapela postupne uverejňuje na svojich profiloch na sociálnych sieťach. Na jeseň odštartujú vlastné turné po celom Slovensku pod názvom “Pohybliví v nehybnom Tour 2020″, kde ponúknu úplne nový koncertný program, na ktorom sa ako hosť zúčastní aj multiinštrumentalista, skladateľ a zakladajúci člen kapely The Youniverse Jerguš Oravec. Tour odštartuje 24. septembra 2020 v bratislavskom klube MMC, v ktorom sa uskutoční aj pre pandémiu COVID-19 preložený krst albumu Pohybliví v nehybnom (Bruuder Records).

Najbližšie koncerty:

30.7. Bratislava ( Incheba InPark 19:00 )
31.7. Modra ( Nádvorie historickej radnice 21:00 )
1.8. Donovaly ( parkovisko pred Donovalským pivovarom 15:00 )
6.8. Piešťany (Mini Grape / Park duševného zdravia, amfiteáter 17:00 )
14.8. Trebatice ( Hody, motokárová draha AKM )
28.8. Bojnice ( Ihrisko pod Farou )
12.9. September Lučenec ( Svet v meste )

Pohybliví v nehybnom Tour 2020:

24.9. MMC BRATISLAVA – Krst albumu
26.9. LÚČ TRENČÍN
2.10. RC Mlyn MARTIN
3.10. QUEEN´S PUB PÚCHOV
8.10. Bombura BREZNO
9.10. Záhrada BANSKÁ BYSTRICA
28.10. Malý Berlín TRNAVA
30.10. Bašta –KKC – BARDEJOV
31.10. Kasárne-Kultúrpark – KOŠICE

Braňo Kalo a NMR (foto: press Le Payaco)