MEDIAL BANANA: NIEČO DOBRÉ V NOVOM ŠATE

Slovenská reggae skupina Medial Banana si užíva festivalové leto a popri tom stíha svojim fanúšikom urobiť radosť novým videoklipom k piesní „Niečo dobré“.

Niečo dobré? Je vám to povedomé? Povieme vám prečo. Časť textu piesne „Niečo dobré“ bola použitá v televíznom spote pre festival Uprising, na ktorom Medial Banana nebudú chýbať ani tento rok a ako vždy sa naň nevedia dočkať:

„Už teraz sa tešíme, ako budeme zažívať niečo dobré na Uprisingu 2022!“ Do spotu bol text refrénu trochu pozmenený, vo videoklipe teda znovu zažijeme niečo dobré, niečo nové aj niečo iné.

Novinka za novinkou

Posledný klip, ktorý sme si mohli od kapely Medial Banana pozrieť, bol k pesničke „Nedoknuteľní“.

„Uzavreli sme ním kapitolu posledného albumu a vrhli sme sa na tvorbu nového. Máme pripravených niekoľko songov, či už vo forme demo nahrávok alebo nahrávok zo štúdia. Pomaly sa nám formuje celkový zvuk chystaného albumu,“ informujú členovia kapely. „Niečo dobré je prvý singel zo spomenutého pripravovaného albumu, ktorý chceme vydať budúci rok. Song vznikol ešte počas covid opatrení, kedy sme dúfali v návrat ku koncertovaniu a chceli sme zažívať niečo dobré a niečo nové,“ spomínajú chalani z kapely.

„O nový klip sa postaral Andrey Ištok. Vymyslel ho, zrežíroval aj postrihal. Vznikal pri Devínskej Vsi a v kameňolome pri Stupave. Natáčal sa počas jedného dňa a všetci sme si to veľmi užili,“ prezradili členovia kapely, ktorých budete môcť okrem nového klipu už čoskoro vidieť aj naživo na festivalových a koncertných pódiách na Slovensku aj v Českej republike (Grape Festival, 13. 8. – Letisko Trenčín, Punkáči deťom 2022, 24. 8., Letisko Trenčín // Uprising Festival 2022, 26. 8., Zlaté Piesky, Bratislava // Medial Banana | Lucerna Music Bar, 14. 9. Lucerna Music Bar, Praha // Medial Banana na Špilberku, 16. 9., Letní kino na Špilberku, Brno)

Sveťo Moravčik a NMR (foto: Lupič)