MEDIAL BANANA ZVEREJNILI NOVÝ ALBUM S NÁZVOM MORE ČASU

Úspešná slovenská skupina Medial Banana vydala svoj dlhoočakávaný štvrtý album s názvom „More času“. Zároveň vyráža na klubové turné po Slovensku a Česku.


Po štyroch rokoch sa kapela Medial Banana pripomína novým dielom, ktorým reaguje na nepohodu v spoločnosti a predstavuje vlastnú pozitívnu energiu, dôležité posolstvá i zaujímavé spolupráce.

Album „More času“ vychádza pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin‘ Records. Obsahuje 13 nahrávok, na ktorých sa podieľalo 5 zaujímavých hostí z rôznych zákutí hudobnej scény. V rozhovore členovia kapely odhalili, že proces tvorby a nahrávania trval takmer štyri roky. Nové skladby vznikali v štúdiách Loft, SMT a The Wellders a v master štúdiu Audio Wizzards. Práca na albume bola organická a spontánna, pričom každý člen prispel svojimi nápadmi a kreativitou.

„Vydanie novej nahrávky mala kapela naplánované ešte na zimu 2023. Avšak cítili sme potrebu ju čo najviac vyšperkovať, aby mala dostatok času na dozretie, ako dobré víno,“ uviedol gitarista skupiny Peter Zajaček.


K motivačnej skladbe „Raz bude to len príbeh“ vznikol videoklip

Najnovši singel najviac vystihuje myšlienku a tému albumu. O réžiu a produkciu videoklipu sa postaral ostrieľaný filmár Branislav Vincze.

Ako chalani vravia: „Tento album je oproti predošlému menej experimentálny. Je návratom ku koreňom a k pôvodnému zvuku Medial Banana.“ Potvrdzujú to tiež zatiaľ tri vydané single: Niečo dobré, Sweet Reggae Music a No more war so spevákom z ukrajinskej kapely Mad Heads. Mala by zaujať aj citlivá lovers rock pesnička „Svet sa točí“, v ktorej hosťujú Tamara Kramar a Boy Wonder.

Na pesničke „Dnešok je crazy“, z ktorej cítiť smrad britskej ska-punkovej scény 80-tych rokov sa predvedol Lasky z bratislavskej kapely Para a medzi hosťami sa objavil tiež najaktívnejší český MC a producent Cocoman. O fotky na nový album sa postaral LUPIC a o grafiku dvorný art director labelu Skunkid.

Medial Banana si na novom albume zachovali svoj charakteristický štýl, ktorý zahŕňa pestrú zmes jamajskej hudby ako reggae, ska, dancehall či dub ochutenú prvkami jazzu, funku a popu. Svojou tvorbou sa snažia posúvať hudobnú scénu vpred, prispievať k bohatstvu a pestrosti slovenskej hudobnej kultúry a odzrkadľovať súčasné sociálne a kultúrne trendy.

„Album More času je pre nás odkazom nádeje na lepšie časy a vierou v rozum. Dúfam, že ľudia v ňom nájdu silu a motiváciu nepodľahnúť v ťažkých chvíľach,“ vyjadril sa Pokyman, jeden zo zakladajúcich členov kapely.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na koncerty počas klubového turné v mestách Trenčín, Trnava, Žilina, Vrútky, Prešov, Košice a nebude chýbať ani Bratislava, Brno a Praha.

Sveťo Moravčík a NMR (foto: Lupic)