MILA MEDVEDOVSKA NAHRALA S JURAJOM BENETINOM DUET O NÁDEJI

Rok od vypuknutia vojny na Ukrajine vychádza duet o nádeji ukrajinskej speváčky Mily Medvedovskej a speváka Juraja Benetina z kapely Korben Dallas s názvom „Za dlaňou“. Tieto dva silné hlasy sa spojili do zamatovej harmónie a prenikavo prehovárajú priamo k poslucháčovi.


Pieseň je o nádeji, viere v modré nebo a nový východ slnka. Poetická hudba, „Lasicovský“ text, spevavý motív a záverečné tanečné finále. To všetko sa v piesni skrýva. Autorkou textu je Silvia Kaščáková, ktorú oslovil klavirista a autor hudby Daniel Špiner. Ukrajinskú časť si napísala priamo speváčka Mila.

S hudbou vychádza aj videoklip, ktorý zachytáva tvorivú atmosféru pri nahrávaní piesne v štúdiu.

Na rodnej Ukrajine pôsobila Mila Medvedovska ako hlasová pedagogička a speváčka. Krátko po vypuknutí vojny našla so svojou dcérou útočisko na Slovensku. V Bratislave, kde sa ich hneď po príchode ujala miestna komunita vrátane viacerých aktívnych hudobníkov, žijú už takmer rok.

Od apríla tvorí Mila duo s klaviristom a skladateľom Danielom Špinerom a za ten čas stihli odohrať viacero vystúpení a projektov.

Ich repertoár je inšpirovaný ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami s nádychom jazzu, šansónu a world music a postupne je rozširovaný aj o ich vlastné autorské pesničky.

Umelecké aktivity Mily Medvedovskej na Slovensku v roku 2022 podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Alexander Čerevka (foto: press)