MLADÝ SLOVENSKÝ SPEVÁK SAMUEL HOŠEK PREDSTAVUJE PIESEŇ BLACK EYES

Samuel Hošek 2019Mladý slovenský spevák Samuel Hošek zverejnil druhý singel BLACK EYES z pripravovaného debutového albumu, na ktorom spolupracuje producent Jureš Líška (Fallgrapp)

Nečakajte žiadnu „rádiovku“…naopak! Samuel búra ďalší limit a s dávkou minimalizmu nás vďaka krátkemu hudobnému filmu nepriamo púšťa nazrieť do jeho sveta, kde rozpovie ďalší zo svojich príbehov…

„Na skladbe so mnou spolupracoval famózny gitarista Jakub Šedivý, hudobnú produkciu si (už mňa celkom klasicky) vzal pod taktovku Jureš Líška (Fallgrapp). O klip sa postaral talentovaný tanečník Spunkey. Spunkey má veľký cit pre minimalizmus, vizualitu a umelecké cítenie. Koncept sme vytvorili spolu a potom to už len prirodzene vznikalo na točení v Barcelone.“

 LENIVÉ SLEAM POETRY A PORIADNY KUS AFRIKY

Samuel o novej piesni hovorí: „Áno, je o mne. Nepísal som ju strategicky podľa nejakého kľúča alebo formy. Jednoducho sa udiali nejaké veci v mojom živote a potreboval som túto fázu zachytiť. Možno je to trochu smiešne, ale nejakým spôsobom sa cítim byt veľmi spätý s afro americkou kultúrou. Neviem si predstaviť, že by som v tejto skladbe riešil, kde má prísť refrén alebo bridge, to by bolo absurdné. Vnútorne je to pre mňa veľmi prelomová pieseň a zároveň rád zostávam v istej tajnosti, takže viac prezradiť nechcem. Je to aj prvý krát čo verejne rapujem. Od začiatku písania tejto skladby som vedel, že tam bude rap. Najviac ma však baví nekonečná záverečná časť, kde sa pohrávam s rytmom a melódiou. Je to akási mantra. Charakterizoval by som to ako také lenivé slam poetry. Táto hudba je pre mňa atmosferická, budem sa tešiť ak sa čo i len dotkne viac ako dvoch ľudí….ale nepotrebujem tým osloviť masy. Chcem len zanechať stopu a odkaz. Som ako pes, ktorý si značkuje terén a cítim v sebe kus Afriky. V súčasnosti sa stretávam s mnohými ľudmi s inou farbou pleti a počúvam ich príbehy. Desí ma, kde sme sa to dostali a fakt, že ľudstvo sa nikdy nevie poučiť a všetko sa opakuje ako kruh.Som extrémne citlivý na rasizmus, či útočenie na menšiny akéhokoľvek druhu.“

Kto je SAMUEL HOŠEK: 

Samuel Hošek je mladý talentovaný spevák, výtvarník a performér. Je víťazom niekoľkých amerických a európskych súťaží. Vyštudoval Jazzový spev na VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe a v Bratislave na Divadelnej fakulte VŠMU. Ako 16 ročný získal štipendium v prestížnejšej súkromnej škole v USA. 

OCENENIA:

 • Objav sezóny Stana Radiča (Kremnické Gagy 2017)
 • Finalista celoeurópskej súťaže Riga Jazz Stage 2013
 • Absolútny víťaz Xavier Talent Show (USA)
 • Dvojnásobný víťaz celoštátnej súťaže Solo/Ensemble (USA), 
 • Umelec roka Art Xavier High School 2008 (USA) 
 • Víťaz celoštátnej výtvarnej súťaže Fox Valley Area High School Exhibition (USA)
 • Víťaz súťaže Nové Tváre Jazzu 2013

Od roku 2016 pôsobí ako hlasový pedagóg British International School. V súčasnosti má dva sólové projekty: Samuel Hošek (vlastná tvorba) Samuel Hošek Jazz Band. Objavuje sa tiež ako spevák po boku česko-slovenských interpretov, ako sú: Lucie Bílá, Marika Gombitová, Majk Spirit a Česko Slovensko hľadá Superstar.

Za sebou má niekoľko úspešných hudobných spoluprác:

 • Ľudové Mladistvá – Hojana
 • Fallgrapp (album: V Hmle)
 • Supa – (album: Biele Noci)
 • Matys- Eternal (album: Čísla)
 • Lucie Bílá – vokály (album Hana)
 • Marika Gombitová, Martin Valihora, Peter Lipa, a ďalší. 

V súčasnosti pracuje na svojom sólovom debutovom albume s producentom Jurajom Jurešom Líškom zo skupiny Fallgrapp. Jeho prvý singel Home z pripravovaného debutového albumu sa niekoľko týždňov po sebe umiestnil na prvom mieste v hitparáde Osmička Rádia fm. Svoju multižánrovosť, prácu s hlasom a otvorenosť pre experiment prepája v rôznych projektoch, či už je to divadelná, alebo tanečná sféra. 

Cenu Objav Divadelnej Sezóny Stana Radiča 2016/2017 (Kremnické Gagy) získal za predstavenie Ekonómia dobra a zla, v ktorej nielen účinkoval, ale aj skomponoval scénickú hudbu a tvoril ju vždy naživo pomocou svojho hlasu a jeho vrstvením pomocou elektroniky a looperu.

Za sebou má spolupráce v divadlách a súboroch ako sú: Slovenské Národné divadlo (Faust, Konečná Stanica Túžba), Divadlo L+S (Ekonómia dobra a zla), Divadlo Elledanse, RiverPark Dance School, RDS Company, RRRrrr Show Kabaret Praha, Divadlo Ůsmev Veľkí herci malým deťom.

Vystupoval na najväčších slovenských festivaloch: Bratislavské Jazzové Dni, Pohoda, Grape, Open Jazz Fest, Universal Playground. So svojou vlastnou tvorbou vystúpil ako predskokan americkej vokálnej skupiny Naturally 7. 

Jeho hlas môžete počuť vo viacerých reklamných spotoch, voiceoveroch, či v rozprávkach (Walt Disney, Pixar, Sony).

Navrhoval design limitovanej edície spoločnosti Vodka Absolut a výtvarne spolupracoval s Europapier Slovensko. V rámci salónu mladých umelcov, vystavoval svoje obrazy v Audi Exclusive Gallery. Ilustroval niekoľko obalov hudobných nosičov. Ako pozvaný umelec sa zúčastnil na niekoľkých “Live painting sessions” (Cubism Grid Gallery Praha, Drive House Praha)

Samuel Hošek + NMR (foto: Miňo Debnár)