MŇÁGA A ŽĎORP MÁ NOVÝ SINGEL A KLIP S HERCOM LUKÁŠOM PAVLÁSKOM

Valmezskí klasici melancholického pop rocku Mňága a Žďorp nedávno vydali nový album Třecí Plochy, z ktorého aktuálne predstavujú videoklip k pesničke Kanárci v klecích.

Mňága a ždorp

Podľa slov kapely je veselý, tanečný a romantický. Klip natočil Dan Růžička, jeden z momentálne najúspešnejších reklamných režisérov. Ku kapele sa dostal cez komika Lukáša Pavláska, ktorý vo videu účinkuje v hlavnej úlohe.

„Lukáš nám Dana predstavil po jednom našom koncerte v Lucerna Music Bare, že je to vraj chlapík, ktorý točil všetky tie vtipné reklamy s ním, Ivanom Trojanom a Jakubom Kohákom. Mne sa veľmi páčili a keďže sa Danovi páčil náš koncert, prišiel s návrhom, že by pre nás niekedy natočil videoklip,“ hovorí spevák Petr Fiala.

Natáčanie prebiehalo podľa jeho slov úplnej pohode, pričom so samotným dejom videoklipu prišiel režisér. „Mal len zadanie, aby to bolo veselé, tanečné a romantické, s dobrým koncom, presne ako tá pesnička. A na forme čiernobielej grotesky sme sa tiež hneď zhodli, pretože ich všetci máme radi.“

Spoluprácu samotnú si kapela podľa slov frontmana Fialu pochvaľovala. „On vie, čo chce, dokáže do vysvetliť, my zase spravíme, čo treba. Časom sme sa naučili spolupracovať len s ľuďmi, ktorým úplne dôverujeme. Takže im do ničoho nekecáme a len sa tešíme na výsledok.“

Okrem Lukáša Pavláska v klipe účinkujú Anka Schmidtmajerová, Pavel Šimčík z Dejvického divadla, komik Petr Vydra, Eva Leimbergerová a Anežka Rusevová.

Pesnička je, ako to už pri Mňáge chodí, o láske. Respektíve ako prezradil Petr Fiala „o tej sekunde, kedy niekoho stretnete a všetko sa vo vašej osobnej galaxii zmení a nedá sa s tým nič robiť. Našťastie.“

Mňága a Žďorp je momentálne na klubovom turné s novým albumom Třecí Plochy. Na Slovensku sa predstaví 31.10. v Novom Meste na Váhom, 1.11. v Žiline a o deň neskôr v Banskej Bystrici. O týždeň zakončí slovenskú časť turné 8.11. v prešovskom Stromoradí a 9.11. v Trnave.

Edo Kopček + NMR (foto: press Mňága a ždorp)