MŇÁGA A ŽĎORP ZAHRAJÚ NA STRECHE JEDNEJ Z BUDOV VO VALAŠSKOM MEZIŘÍČÍ

Česká skupina Mňága a Žďorp zahrá v sobotu 18. apríla v rámci projektu Kultura žije na streche jednej z budov vo Valašskom Meziříčí. Vystúpením kapela nadviaže na sériu niekoľkých online koncertov z ich skúšobne, ktoré streamovali v spolupráci s Mall.tv.

Nápad zahrať na streche vznikol práve po jednom z live streamov zo skúšobne. „Ráno som sa prebudil a mal som od Petra sedem zmeškaných hovorov, už mal celý koncert v podstate rozbehnutý,“ povedal jeden z organizátorov koncertu Jakub Koutný.

„Chlapci sa pre to vážne nadchli a my sme nadchli ďalších dvadsať ľudí, ktorí sa budú podieľať na príprave obrazu, zvuku, produkcie a podobne,“ dodal. „Veríme, že to v sobotu bude veľká pecka pre všetkých. Vytiahneme chlapcov zo skúšobne na miesto, na ktorom budú hrať pre celý Valmez, ľuďom do okien,“ uviedol kreatívny producent Mall.tv Milan Kuchynka, ktorý zároveň zdôraznil, že koncert nebude v rozpore s nariadením českej vlády.

Mňága a Žďorp sú z nápadu zahrať si na streche nadšení.

„Boli sme posledná kapela, ktorá ešte na streche nehrala,“ poznamenal líder kapely Petr Fiala. „Akurát dúfame, že nebude pršať, všetci sa modlíme, aby bolo tak krásne, ako minulú sobotu,“ dodal.

Na ktorej budove budú hrať, sa fanúšikovia a fanúšičky dozvedia cez indície, ktoré bude kapela postupne odhaľovať na svojich sociálnych sieťach. Na Facebooku a Instagrame budú organizátori koncertu zároveň dokumentovať kompletné prípravy koncertu.

„Bubeník sa bude učiť pesničku a natočí sa pri tom a fanúšikovia uvidia aj to, ako budeme v ateliéri s osvetľovačmi simulovať západ slnka, aby sme sa naň mohli pripraviť,“ avizoval Koutný, podľa ktorého zvládli celú organizáciu koncertu dohodnúť bez osobných stretnutí, len cez mobilné telefóny. „Myslím, že sa ukazuje, ako skvelo sa to dá,“ podotkol. Do príprav koncertu sa pritom podľa neho zapojili i Slováci. „Tí nakoniec, samozrejme, reálne na pľaci nebudú, ale pomohli nám zariadiť niektoré veci,“ uviedol.

SITA (foto: Facebook Mňága a Ždorp)