NA FESTIVALE VIVA MUSICA! VYSTÚPIA AJ YLLANA S PROJEKTOM THE OPERA LOCOS

The Opera LocosNa festivale Viva Musica! vystúpi aj španielsky súbor Yllana s projektom The Opera Locos. Zoskupenie sa bude snažiť divákov presvedčiť o tom, že aj opera dokáže byť poriadne bláznivá.

V rámci hudobno-divadelnej paródie na operu, ktorá bude mať slovenskú premiéru 18. júla v Ateliéri Babylon, zaznejú v podaní piatich špičkových operných spevákov najznámejšie árie z opier ako Carmen, Turandot, Čarovná flauta či Hoffmannove poviedky. Večer plný humoru a nečakaných hudobných prekvapení poteší nielen operných nadšencov, ale aj laikov. „Festival Viva Musica! je už 15 rokov dôkazom, že klasika nie je nuda. Preto sme veľmi radi, že sa nám tento rok podarilo do Bratislavy pozvať The Opera Locos, bláznivú opernú show plnú kvalitnej hudby, humoru a typického španielskeho temperamentu,“ vyjadril sa riaditeľ festivalu Viva Musica! Matej Drlička.

Španielsky súbor Yllana vznikol v roku 1991 a počas svojej kariéry dosiaľ odohral zhruba dvanásťtisíc predstavení v 44 krajinách sveta. Zoskupenie, ktoré sa predstavilo aj na najväčších svetových divadelných festivaloch v Kanade či v New Yorku, má vo svojom repertoári viac ako tridsať rôznych projektov a na konte viacero ocenení – medzi nimi napríklad španielsku cenu Max Prize z roku 2012 za najlepšie detské predstavenie.

The Opera Locos 2Okrem súboru Yllana vystúpia na 15. ročníku festivalu Viva Musica! od 27. júna do 22. augusta na rôznych miestach v Bratislave i ďalší zaujímaví interpreti. Vo štvrtok 27. júna sa v bratislavskej Starej tržnici predvedie kapela Janoska Ensemble, 4. júla sa na rovnakom mieste zastaví islandský hudobník Ólafur Arnalds, ktorý predstaví svoj vlaňajší album Re:member. Britský čelista Peter Gregson bude mať koncert 25. júla vo Veľkom evanjelickom kostole, 7. augusta zahrá v Starej tržnici srbský huslista Nemanja Radulović a 16. august bude patriť islandskému klavírnemu virtuózovi Víkingurovi Ólafssonovi, ktorý v rámci projektu Obrázky z výstavy uvedie v Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu hudbu Debussyho, Rameaua a Mussorgského.

Barbora Drahovská a NMR (foto: press)