NA SLOVENSKÚ SCÉNU PRILIETA PÁN STANISLAV A JEHO RAKETA

Pán StanislavPán Stanislav, vlastným menom Stanislav Petrov, nie je na slovenskej hudobnej scéne neznámym pojmom. Patril medzi zakladajúcich členov bratislavskej kapely Le Payaco, s ktorou nahral jej prvý album. Je spoluautorom známej piesne „Dobrý večer priatelia“.  Skupinu Le Payaco opustil v roku 2000, kedy začal študovať réžiu hraného filmu na VŠMU v Bratislave. Okrem réžie krátkych filmov (Z ulice 2004, In Delirium 2012), z ktorých niektoré získali ocenenia na rôznych filmových festivaloch, sa venoval aj réžii videoklipov (Hex – V piatok podvečer 2007, Iné Kafe – Krvavá blondína, Alibi 2010).

V roku 2008 sa opäť vrátil k hudbe a  začal hrávať spolu s Ďurom Černým a Matúšom Kľúčikom. Zoskupenie Pán Stanislav a Raketa vzniklo v roku 2012 v zložení Stanislav Petrov, Matúš Kľúčik a Willo Shakespeare. Kapela príležitostne koncertovala a v súčasnosti v nej na bicie hrá Radoslav Pinka a  na basovú gitaru Janko Antal

V týchto dňoch vydáva Pán Stanislav a Raketa debutový album s názvom Amplion. Spoluautorom niektorých piesní je  Matúš Kľúčik  a na nahrávaní nových nahrávok sa podieľali aj basgitarista Janko Lehotský ml. a bubeník Marian Slávka. Okrem toho, že Pán Stanislav je autorom všetkých textov, celý album si sám produkoval. Piesne sú vážne, poetické a miestami v nich počuť uletené pasáže až s  vulgárnymi narážkami. Hudobná tvorba kapely je inšpirovaná najmä rockom, ale počuť v nej aj prvky punku, či funky.

Svoj prvý  album Amplion pokrstí Pán Stanislav a Raketa už 23. mája 2019 koncertom v bratislavskom klube Kulturák na Bazovej ulici. Takže:  Dobrý večer priatelia – Pán Stanislav je späť!

Barbora Vrbová a NMR (Foto: Michal Jelínek)