WOW! – HUDOBNÁ NOVINKA JOZEFA VLKA VYCHÁDZA VO FORMÁTE USB NÁRAMKU

Jozef Vlk - WowVydavateľstvo Real Music House pokračuje vo vydávaní originálnej domácej hudby. Medzi tú sa dá bez váhania zaradiť aj scénická tvorba uznávaného divadelného režiséra, skladateľa a producenta Jozefa Vlka. Po titule Recycled prichádza s novinkou WOW!. Na nahrávke s pečiatkou vydavateľstva Real Music House poslucháči nájdu hudbu k oceňovanému predstaveniu Vlkovej Debris Company. Album v exkluzívnom formáte USB náramku sa oficiálne uvedie do života počas večera v znamení čerstvo uzavretej divadelnej trilógie Debris Company.

Vlk na projekte WOW! spolupracoval s výraznou osobnosťou a predstaviteľom kritického myslenia Eugenom Gindlom. Hudba k predstaveniu Debris Company obstojí aj ako samostatný umelecký zážitok. „Z rumoviska poslednej svetlej budúcnosti za horizontom stúpa dym. A minulosť sa opäť raz recykluje podľa najnovších objednávok potkaniarov. Homo sapiens uviazol v klepci prítomnosti, ktorú začínajú ovládať klauni. V každodennom živote, v umení, v politike. Títo klauni však nie sú nemotorní, komickí baviči publika. Sú zlí, zákerní, nevypočítateľní. Vo svete, kde sa boh (možno iba dočasne) vzdal dohľadu nad chodom vecí, stal sa klaun, vďaka popkultúre, najmodernejším vtelením diabla. Nie vždy si všimneme, že jeho dobrácky úsmev sa premenil na výsmešný úškrn. Týmto klaunom sa v karnevale neoliberálneho kapitalizmu dobre darí. Majú konjunktúru. Donedávna sme si ešte trúfali rozlíšiť pravdu od klamstva.“ Slová Eugena Gindla naznačujú, že WOW! je mimoriadne aktuálnou a autentickou výpoveďou.

Wow - Usb naramokNa novinke si ju môžu poslucháči vypočuť v anglickom preklade od uznávaného prekladateľa a poeta Martina Solotruka. Slávnostné uvedenie novinky Jozefa Vlka sa uskutoční 28. apríla o 18:00 v A4 – priestore súčasnej kultúry. Večer s názvom DEBRIS COMPANY – TRILOGY (WOW! + Únos Európy + Jób) bude intezívnym zážitkom pre všetkých obdivovateľov kvalitného domáceho divadla. Tri samostatné divadelné eseje rekonštruujú dianie súčasného človeka a jeho vplyv na súčasný svet: v podobe apokalyptickej vízie sveta po ekologickej katastrofe (WOW!), kde sa zachráni len niekoľko ľudí na lodi Európa unesenej boschovských bláznom (Únos Európy), aby sa človek odrezaný od zvyšku sveta stretol so svojimi démonmi (Jób). V pozadí každej časti zotrvávajú nezodpovedané otázky. Existuje Boh alebo sa ním stal človek? Má svet, ktorý žijeme, zmysel? Nie je súčasný stav sveta dôsledkom minulosti a príčinou jeho budúcnosti?

Debris Company - Wow!„Sme poctení tým, že Jozef Vlk vydáva v našom vydavateľstve. Jeho novinka funguje aj ako samostatný hudobný svet. Unikátny formát USB náramku je bonusom navyše. WOW! je predovšetkým silným počúvaním,“ dodáva k nahrávke Robert Pospiš, spoluzakladateľ vydavateľstva Real Music House.

Vydanie albumu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia. Projekt podporili SOZA a Bratislavský samosprávny kraj.

Vypočujte si album WOW! prostredníctvom streamingových služieb:

iTunes: itunes.apple.com/sk/album/wow/1453860712?l=sk
Deezer: www.deezer.com/en/album/88287362
Tidal: tidal.com/album/104600272
Spotify: open.spotify.com/album/39UmvGax8JJN6jxHebrPD1…

Real Music House (foto: press)