NICK CAVE ZVEREJNIL VIDEOKLIP K SRDCERVÚCEJ NOVINKE JESUS ALONE

Spevák Nick Cave a jeho skupina Bad Seeds zverejnili klip k pesničke Jesus Alone. Okrem 58-ročného lídra formácie Nicka Cavea v ňom účinkujú aj ďalší hudobníci.

Nick Cave 2016Skladba Jesus Alone, v ktorej Nick Cave spieva aj o tragickom úmrtí svojho syna, sa bude nachádzať na albume Skeleton Tree, ktorý má prísť na trh už o týždeň. Štúdiovka, ktorá poputuje k fanúšikom na CD, vinyle a v digitálnej forme, ponúkne celkovo osem skladieb. Muzikanti pracovali na novinke v roku 2014 v Retreat Studios v anglickom Brightone a tiež na jeseň 2015 vo francúzskych La Frette Studios.
Skladby z albumu zaznejú aj vo filme One More Time with Feeling, ktorý budú premietať 8. septembra vo viac ako 650 kinách po celom svete. O réžiu snímky sa postaral Andrew Dominik, ktorý do filmu zakomponoval aj rozhovory s muzikantmi či ich prezentáciu nových piesní.

Austrálsky hudobník, scenárista a spisovateľ Nick Cave založil kapelu Nick Cave And The Bad Seeds v roku 1983 po rozpade skupiny The Birthday Party. Doteraz vydali 15 štúdioviek, pričom zatiaľ poslednú Push the Sky Away vydali vo februári 2013. Na konte majú tiež štyri záznamy koncertov, dve kompilácie a single ako Where the Wild Roses Grow (v spolupráci so speváčkou Kylie Minogue) či Into My Arms.

Zdroj: SITA