NIGHTLINES PREDSTAVUJE VIDEOKLIP K PIESNI POHĽADY

Pieseň „Pohľady“ avizuje vydanie druhého albumu „Obyčajný človek“ hudobníka Dominika Kopcsaya, ktorý pôsobí pod pseudonymom Nightlines.

Nový album „Obyčajný človek“ hudobného projektu Nighlines vyjde digitálne 15. mája 2020. Klip k piesni „Pohľady“ sa začal točiť ešte pred pandémiou. Réžiu, kameru a strih mali na starosti mladí tvorcovia Adam Kolčák a Leo Hanzel a s finalizáciou klipu pomohol grafický dizajnér a fotograf Waldemar Švábenský. Nový album bol nahrávaný v štúdiu LVGNC Mareka Rakovického a o celkový zvuk sa postaral Tom Lobb (Luvver).

„Pôvodne som plánoval vydať môj druhý album už minulý rok, no viacero okolností spôsobilo, že vychádza až teraz. Trvalo to dlhšie než som chcel, som však rád, že aj v tejto ťažkej situácii môžem ponúknuť ľuďom niečo nové a nový materiál je teraz v podstate výhodou. Klip ku skladbe Pohľady mal mať niekoľko ďalších záberov, ktoré sme kvôli pandémii už nemohli dotočiť. Rozhodol som sa, že ponúknem klip aspoň z toho, čo sa natočilo,“ hovorí Dominik Kopcsay alias Nightlines.

„Klip som sa rozhodol poňať ako experiment a dať priestor mladým chalanom, ktorí ešte len začínajú s tvorbou. Myslím, že to dopadlo dobre a je to príjemný vizuál k samotnej piesni. Som veľmi rád, že s finalizáciou klipu mi pomohol môj priateľ Waldemar Švábenský,“ dodáva Dominik Kopcsay.

Klip predstavuje metaforickú cestu za archetypickou ženou, ktorá je zároveň mýtickým a nejasným cieľom, ktorý v klipe v závere symbolizuje svetlo v temnom lese.

Zaujímavosťou je, že v klipe sa samotný autor piesne oblečený ponára do jazera. „Natáčanie tejto scény bolo naozaj zábavné. Musel som sa začiatkom minulej jesene oblečený hodiť bez váhania do jazera a plávať. Keď sme túto scénu natočili, Adam a Leo mi oznámili, že nemali dosť svetla a ďalší deň sme museli scénu točiť znova. Nakoniec je to len pár sekundová záležitosť, ktorá však ostáva nezabudnuteľnou spomienkou,“ dodáva autor piesne.

Nightlines, vlastným menom Dominik Kopcsay, je 26-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy, ktorý v roku 2017 vydal debutový album „Protisvit“ pod značkou ajlavmjuzik. Z albumu môžete aj z nášho vysielania poznať skladbu „Dievča“ s hosťujúcou speváčkou Elou Tolstovou (Tolstoys). V éteri rádia pravidelne zaznieva aj skladba „Vážnejší“, ktorá vyšla na unikátnej kompilácii Ostrovy hudby 2.

Popri sólovej tvorbe vyštudoval Dominik Kopcsay aj hudobnú kompozíciu na VŠMU a pracuje na kompozícii klasických skladieb.

Jeho štyri nové kompozície pre sláčikové kvarteto momentálne nahráva Spectrum Quartett v štúdiu Slovenského rozhlasu. Dominik sa taktiež podieľal na aranžmánoch skladieb kapely Tolstoys pre sláčikové kvinteto, ktoré spolu s kapelou predstavil na festivale Grape alebo v Slovenskom rozhlase. Ako producent sa spolupodieľal na mixe a produkcii nového EP Moon Boy mladého hudobníka a speváka Simona Štubniaka (The Curly Simon). Zaujímavosťou je, že pôsobil aj ako hudobný dramaturg seriálu Jenny na TV JOJ a bol spoluautorom seriálovej piesne, ktorá sa zhodou okolností volá tiež Pohľady.

Druhý album s názvom „Obyčajný človek“ vyjde 15. mája 2020 a bude dostupný digitálne vo všetkých streamovacích službách. V blízkom čase bude zverejnený ďalší videoklip.

NMR (foto: archív Nightlines)