NITRIANSKA SKUPINA BE.WELL PREDSTAVILA VIDEOKLIP K PIESNI GIVE IT TO ME

Be.WellNitrianska skupina be.Well, ktorej jadro tvorí speváčka a hudobníčka Patrícia Švelanová a gitarista Andy Kovačik, pôsobí na hudobnej scéne od roku 2015.  Spočiatku hrala prevzatý repertoár, ale postupom času prešla k vlastnej tvorbe, v ktorej sa snažia nájsť si vlastný špecifický zvuk (od čisto akustického zvuku skupina čiastočne prešla k elektronickým hudobným prvkom). Na väčších živých koncertoch ich sprevádza kamarát Adam Spišák, bubeník kapely Itcha Pčelára – Jamestown.

Po prvých dvoch singloch – snovej balade Lost Forever a letnom Up&Down,  so zvukom ukulele v popredí, kapela predstavila videoklip k tretiemu singlu s názvom GIVE IT TO ME. Táto skladba je zase o niečo iná ako predošlé dve a videoklip odráža jej atmosféru. Skladba má jednoduchý aranžmán a  intímnu bluesovú atmosféru. Videoklip vznikol v bratislavskom štúdiu LVGNC, v ktorom skupina nahrávala aj ďalšie nové piesne.

Zaujímavosťou je, že pieseň GIVE IT TO ME pôvodne vznikla na ukulele a až neskôr dostala svoju súčasnú podobu. Je to intímna pieseň o vášni a túžbe, ktorá sa dokáže rozpútať medzi dvoma ľuďmi.

Be.well 2017Autorkou textu piesne GIVE IT TO ME  je speváčka Patrícia, ktorá stojí aj za ostatnými piesňami skupiny. Zatiaľ sú všetky skladby s anglickým textom, vyjadrujú rôznorodé emócie a najviac sa týkajú medziľudských vzťahov. Vychádzajú zo speváčkiných zážitkov a skúseností.

“Chceli sme zachytiť jednoduchosť, intimitu a autentickosť piesne, preto sme zvolili klip na štýl live session. O produkciu piesne a samotného videoklipu sa postaral náš dobrý kamarát Tom Lobb (frontman kapely Fresh Out Of The Bus), ktorý pracuje v spomínanom štúdiu LVGNC.  Bez neho by sa naša hudba nedostala na svetlo sveta v takej dobrej kvalite. Za to sme mu neskutočne vďační,” priblížila Patrícia.

Vypočujte si teda ich novinku.  Ako naznačuje samotný názov skupiny, mala by to byť hudba, pri ktorej sa budete cítiť dobre. be.Well boli oslovení aj k spolupráci s Aďom Juráčkom a jeho komunity nezávislých pesničkárov Folkie. Majú za sebou koncerty odohraté v Nitre, Bratislave či Prahe. V súčasnosti pracujú na nových skladbách, ktoré by mohli zaujať nielen folkové publikum.

Patrícia Švelanová (foto: Vladimír Vojtela, Anna Zemberyová)