NOUVELLE PRAGUE PONÚKNE VÍZIU BUDÚCNOSTI HUDOBNÉHO PRIEMYSLU

Šiesty ročník showcaseového festivalu a konferencie Nouvelle Prague, ktorý sa uskutoční v dňoch 8. – 9. novembra 2019, ohlasuje zmenu miesta konania aj nové podnety do diskusie o dlhodobej udržateľnosti hudobnej scény.

Nouvelle Prague

Nouvelle Prague sa sťahuje do multifunkčných priestorov DOX + a klubu Cross v pražských Holešoviciach. Väčšie priestory prinášajú viac možností, cieľom je zachovanie rodinnej, efektívnej atmosféry a rozšírenie programovej ponuky pre delegátov a návštevníkov.

Nouvelle Prague sa spoločne s novými partnermi IMPALA (Európska asociácia nezávislých hudobných vydavateľstiev), AIM (Asociácia nezávislej hudby) a Haile (maďarská asociácia nezávislej hudby) okrem iného zameria na témy spojené s vydávaním hudby, na problematiku labelov, synchronizácie a hudobnej supervízie.

Rovnako ako v minulom roku privíta Nouvelle Prague medzinárodnú delegáciu – okrem bohatej účasti profesionálov z Rakúska, Poľska či Maďarska, pridajú pohľad do fungovania ostrovnej scény kolegovia zo Škótska. Nemožno zabudnúť ani networkingové stretnutia hudobných agentov, manažérov, vydavateľstiev a festivalov. Prezentované budú aj výsledky niekoľkých regionálnych aj celoeurópskych prieskumov hudobného trhu a ich vplyvu na budúcnosť segmentu.

Nouvelle Prague 2

Jednou zo zásadných tohtoročných noviniek je projekt JUMP (akcelerátor európskeho hudobného trhu) podporovaný programom Kreatívna Európa. JUMP spája šesticu showcaseových festivalov – MaMA Paris, lisabonský MIL, milánský Linecheck, Athens Music Week, Un – Convention v Manchestri a Nouvelle Prague za účelom rozvoja inovačných projektov hudobného sektora. Desať z nich bude predstavených práve v Prahe.

Svoju účasť potvrdili napr. Sat Bisla (Musexpo, A and R Worldwide), Paul Elsasser (Lime Music), Alessandra Di Caro (Butik), Olaff Furniss (Wide Days, Music Tourist Summit), Maxime Faget (Blockchain My Art), Fabien Hansen (WARM), Malle Kaas (Women in Music Industry), Scott Lewis (Come Play With Me), Panagiotis Panagiotopoulos (PerformAnts), Gwendolenn Sharp (Green your touring), Lina Ugrinowska (Taksirat Mentoring) a mnohí ďalší.

Anna Mašátová + NMR (foto: press)