NOUVELLE VAGUE SA PRIPOMÍNAJÚ RARITNÝMI NAHRÁVKAMI

Nouvelle Vague - Rarities (Kwaidan Records, 2019)

Nouvelle Vague - Rarities.Francúzska skupina Nouvelle Vague sa pripomína ďalšími verziami hitov z 80-tych rokov minulého storočia. Jednotlivé skladby sú zaranžované tak, ako ich poznáme z minulosti. Dominuje v nich rytmus bossa novy a zvuk jemnej akustickej gitary. Romantické skladby v kombinácii s krehkým spevom,  s textami v angličtine a francúzštine, vytvárajú predpoklad pre príjemné oživenie ako nestarnúcich, tak i pomaly zabudnutých piesní.

Album obsahuje 24 nahrávok. Nachádzajú sa medzi nimi cover verzie piesní pôvodne od skupín ako New Order (Bizzare Love Triangle), Siouxsie And The Banshees (Israel), Talk Talk (Such a Shame), Stranglers  (Get a Grip On Yourself), Minimal Compact (Not Knowing) a mnohých ďalších.

Nouvelle Vague odštartovali svoju kariéru eponymným albumom v roku 2004. Kapela sa preslávila novými verziami známych hitov, akými sú napríklad Love Will Tear Us Apart od Joy Division či Just Can’t Get Enough od Depeche Mode, ktoré hlavní protagonisti skupiny Marc Collin a Olivier Libaux pretvorili do svojského hudobného štýlu. Úspešným sa stal aj album Bande á Part (2006), po ktorom nasledovali albumy 3 (2009) a Couleurs Sur Paris (2010), ktorý obsahoval piesne výlučne vo francúzskom jazyku. V roku 2016 sme Vám predstavili aj ich album I Could Be Happy. V poslednom období sa Nouvelle Vague venovali najmä koncertným vystúpeniam. 

Nouvelle Vague 2019Pre skupinu sú okrem skvelých hudobníkov príznačné aj výrazné osobnosti speváčok, ktorých sa Vague počas vyše ich desaťročného pôsobenia na scéne vystriedalo niekoľko. Nadéah Miranda, Mélanie Pain či Phoebe Killdeer nadviazali na Nouvelle Vague úspešnými sólovými kariérami. Na albumoch kapely však môžeme počuť aj hosťujúce hviezdy, medzi nimi sa nachádza napríklad Martin Gore z Depeche Mode, Skye Edwards zo skupiny Morcheeba, Samy Birnbach z Minimal Compact či Julliette Lewis.

Na album Rarities nadviažu Nouvelle Vague budúci mesiac ďalším titulom s názvom Curiosities. V apríli bude mať kapela turné po Veľkej Británii. Dúfajme, že sa nám ich podarí v budúcnosti znovu uvidieť aj na Slovensku.

Róbert Gregor (foto: press)