NOVÝ KLIP SKUPINY ZRNÍ „JISKŘÍCÍ RAKETA TOTO“ LÁKA NA NOVÚ PLATŇU

Česká skupina Zrní vydáva po viac ako dvoch rokoch piaty štúdiový album, tentoraz s názvom Jiskřící.  Nahrávanie prebiehalo v Španielsku pod producentským dohľadom Ondreja Ježka a slovenského elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka aka Pjoniho. Spoločne s nimi sa do Madridu vydal aj kameraman a režisér Tomáš Bláha, ktorý tamojší pobyt zdokumentoval. Klip Jiskřící raketa TOTO je zároveň upútavkou na krátky dokument, ktorý o celom nahrávaní v zahraničí vznikol.

 

 

Album Jiskřící vznikal v španielskom Madride. Producentsky sa na ňom podieľali Ondřej Ježek a Jonatán Pastirčák. Ústrednou témou nahrávky je kríza. „Strata a rozpad sa skôr či neskôr odohrávajú v živote každého jednotlivca, ale v súčasnej dobe vnímame túto skutočnosť v celej spoločnosti,“ priblížil „frontman“ skupiny Jan Unger. „Volíme si lídrov, ktorí nám sľubujú návrat k starým dobrým časom, vyhľadávame čokoľvek, čo dá chaotickému svetu okolo nás poriadok,“ dodal. 

Skupinu Zrní tvoria Jan Unger (spev, gitara, flauta), ďalej Jan Fišer (husle, spev), Jan Juklík (gitara), Jan Caithaml (basgitara, spev) a Ondřej Slavík (bicie, akordeón, beatbox, spev). Skupina z Kladna debutovala v roku 2009 albumom Voní, po ktorom nasledovali albumy Hrdina počítačový hry jde do světa (2011), Soundtrack ke konci světa (2012) a Následuj kojota (2014). Predvlani ponúkli koncertný záznam Čtyři Honzové a jeden Ondřej v severní části Střeleckého ostrova. 

Bez vypočítavosti a veľkého vydavateľstva zberajú platne skupiny Zrní rôzne ocenenia. Sú aj majiteľmi ceny Anděl 2012 za Objav roka. Nový album Jiskřící vychádza 31. 3. 2017 vo vlastnom náklade skupiny.

Zdroj článku: tlačová správa a Róbert Gregor (Foto: Barbora Johansson)

Turné k albumu Jiskřící – 1.časť:
23. 3. Chomutov
24. 3. Děčín
25. 3. Černošice
31. 3. Liberec
01. 4. Litomyšl
14. 4. Jihlava
15. 4. Vrchlabí
21. 4. Český Krumlov
22. 4. Písek
27. 4. Bratislava (klub MMC)
28. 4. Zlín
29. 4. Králíky
12. 5. Veselí nad Moravou
19. 5. Nymburk