NOVÝ VIDEOKLIP MARTINY JAVOR K PIESNI LOVE ME

Skladba Love Me je z debutového albumu Martiny Javor, White Lies Covered Eyes, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Go2stage. Autorkou textu je Martina Javor, o hudbu sa postarali Martina, Matúš Široký a Maroš Hečko.

martina-javor-3Videoklip vznikol pod taktovkou Petra Javora v jeho štúdiu CreatiViews.
Martinin brat Peter je aj autorom scenára, režisérom, kameramanom, strihačom a spolu s Jurajom Ráčekom sú tvorcami animácií.

„Môj brat sa pri tvorbe nechal inšpirovať starými počítačovými hrami. Tie nás napriek svojej nedokonalej grafike vždy dokázali dokonale vtiahnuť do ich sveta a tak nás nútili hrať hru znova a znova – podobne ako to robí dievčatko vo videu. Pravidlá detskej hry často platia aj vo svete dospelých, no naberajú iné rozmery.“ (Martina)

„Leitmotívom skladby je láska. Duševná, ale aj fyzická. Každá žena rozohráva svoje vlastné hry, lebo túži byť milovaná. Možno nám občas pritom môže pripomínať dobre známu hradnú bosorku, možno očarujúcu bytosť, možno obyčajné dievča a možno aj malé dievčatko.“ (Peter)

Skladba poukazuje aj na to, kam až sú ochotné zájsť niektoré „čajočky“ a ako rozdielne vie byť vnímané slovo láska. Martina však najradšej ostáva sama sebou a svet manipulatívnych žien vo vodách slovenského popbiznisu nám s dávkou humoru paroduje.

Vo videoklipe účinkuje dievčatko Ella Šálek. Speváčku na stage obliekol módny návrhár Róbert Vrzala, o make-up sa postarala Ľubica Krajňáková a stage dekoroval Dominik Javor. Počas nakrúcania videoklipu v priestoroch Urban House sa stretli kreatívni tanečníci Otec Mirec, Branislav Bašista MNP, tanečník a spevák Samuel Hošek.

Hudbu Martiny Javor ste mali možnosť počuť na festivaloch Pohoda, Grape, Waves, Radio_Head Awards a mnohých iných akciách. S albumom White Lies Covered Eyes bola nominovaná ako debut roka 2015 na Radio Head Awards. Momentálne pracuje na ďalšom albume, tentokrát so svojou kapelou.

Zdroj článku: Martina Javor