NYLON JAIL POTVRDZUJÚ NÁVRAT NA HUDOBNÚ SCÉNU ALBUMOM IRREVERSIBLE CHANGES

Nylon Jail - Irreversible Changes

Česká skupina Nylon Jail vydáva druhý album s názvom Irreversible Changes, ktorým definitívne potvrdzuje svoj návrat na hudobnú scénu. Zároveň ohlasuje marcové turné spolu so skupinou Never Sol, v rámci ktorého pokrstí novinku v Prahe a v Košiciach.

Keď Nylon Jail ukončili v roku 2015 zo dňa na deň svoju činnosť, málokto veril, že sa na pódiá vrátia. Vedúca dvojica,  gitarista a autor hudby a textov Roman Vičík a spevák Jiří Jirák ale odmietla svoj projekt pochovať. S producentmi Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, ktorí už stáli za oceneným debutom My Heart soars Like A Hawk (2013), začali pred rokom v štúdiu Jámor nahrávať nové, postupne zverejňované piesne. Fanúšikov potešili klubovými a festivalovými koncertmi, počas ktorých ukázali, že škatuľka electro – country je im dávno tesná. Tvrdšie gitarové riffy, emocionálne zafarbené balady aj ostré tanečné rytmy sú dôkazom nezvratných zmien v histórii skupiny.

Nylon Jail 2018„Naším cieľom rozhodne nie je prešľapovať na mieste a hrať do konca života jeden žáner. Celé sa to vyvinulo rockovejším smerom. Aj texty a hudba chceli ísť von ako surovejšie a uvedomelejšie, hudba pôsobí akoby s kvapkou dezilúzie,“ hovorí o nových piesňach Vičík a dodáva: „Celá tá platňa má nesmierny zmysel pre humor“

Ako hostí si Nylon Jail k nahrávaniu nového albumu prizvali bubeníkov Zdeňka Jurčík (Priessnitz) a Romana Vicha (Muff, Toxique)klávesistu Jana Klempíře (OTK) a Václava Hrušku, nemohli chýbať ani nové skupinové posily – bubeníčka Klára Böhmová a basgitarista Matěj Černý. V niektorých piesňach zaznel aj dievčenský zbor.

Album Irreversible Changes vyšiel vo vydavateľstve Červený kůň 2. decembra 2018, autorom ilustrácie obalu je výtvarník Pavel Forman.

Anna Mašátová + NMR (foto: archív skupiny)