OPAK PREDSTAVUJE LETNÝ RETRO SINGEL AKO SA MÁŠ

Po krátkej odmlke sa Milan „OPAK“ Janáči hlási o slovo novým letným singlom. Pesnička „Ako sa máš“ je akousi nenaplnenou letnou romancou v príťažlivom obale.

O réžiu klipu sa postaral Pierre Lexis, ktorý už v minulosti vytvoril vizuál pre songy „Hlúpi“ a „Pod kontrolou“. „Ako sa máš“ je letný roadtrip, ktorý sa nesie v štýle 60-tych až 80-tych rokov. Divák pozoruje dvoch priateľov smerujúcich nevedno kam, ktorí si užívajú prítomný okamih a neriešia žiadne ťaživé témy.

Retro dvojicu stvárnil samotný Opak a druhú polovicu očarujúca slovenská herečka Dominika Žiaranová. So spoluprácou neváhala a v klipe ju uvidíme aj rapovať.

„Som veľmi vďačná, že ma Opak oslovil. Tak krásne mi to popísal, že sa nedalo odmietnuť. Natáčanie bola jedna mega sranda! Verím, že výsledok bude stáť za to a že sa takáto milá spolupráca ešte niekedy z-Opak-uje :),” so smiechom dodáva Dominika. Spoluprácu si pochvaľoval aj Opak: “Nám všetkým urobila super náladu v klipe, ale aj na pľaci. A doslova ma dojala, keď sa mi priznala, že si išla aj moje staré tracky z prvého albumu.“

Medzi filmovou dvojicou je živočíšne napätie, platonická zamilovanosť, ktorú však ani jeden neprizná.

Klip sa natáčal v starej hale v Šenkviciach počas dvoch nocí, keďže areál bol štábu prístupný len po 19:00 hod. V klipe sa objavujú rôzne kulisy navodzujúce retro atmosféru – telefónna búdka, na mieste vyrobený semafor, dvojmetrové palmy či krásne staré auto Ford Cortina, ktorého majiteľ nejazdí v daždi.

Natáčanie sa tak muselo prispôsobovať počasiu a tvorivý tím viackrát posúval termíny. Dokonca sa trikrát prerábal aj story board.

Postup vzniku bol taktiež netradičný – do hotového konceptu klipu vymyslel Opak song, ktorý napísal a nahral za tri dni:

„Vedeli sme, ako zhruba bude vyzerať, a do toho som navnímal atmosféru nového textu do úplne novej hudby.“ O dotvorenie správneho retro vibu v klipe sa postarala aj profesionálna animovaná projekcia.

Či je skladba „Ako sa máš“ predzvesťou nového albumu nemožno vylúčiť, ani potvrdiť.

„V poslednej dobe robím menej hudby, ale aj napriek tomu ju robím poctivo a konceptuálne. V minulosti som svojim fanúšikom sľúbil 4 albumy Opaka. Dva som spravil a momentálne zrejem na tretí. Má sa volať Akordy. A má ísť hlavne o spolupráce,“ uzatvára Opak.

Najbližšie môžu fanúšikovia vidieť Opaka aj s DJom a Veronikou Strapkovou 20. augusta v Bratislave.

Alexandra Punová a NMR (foto: press Opak)