PÄŤ ROKOV PO DEBUTE SA KAPELA TROLEJBOYS PRIPOMÍNA DRUHÝM ŠTÚDIOVÝM ALBUMOM

Trolejboys 2019.Päť rokov po debutovom albume „Pod prúdom“ vydáva bratislavská kapela Trolejboys svoj druhý štúdiový album. Chytľavé melódie, svižné texty a neskutočná energia. Inými slovami recesia, zábava a cit pre zvuk, ktoré spájajú členov kapely, sa tak zhmotnením albumu konečne môžu dostať aj do povedomia širšej verejnosti. Štýlovo nezaraditeľná zostava s veľmi svojským humorom. V skladbách môžete počuť prvky punku, funku, rock n rollu aj reggae. Chalani produkujú všetko sami: hudbu, texty, covery, plagáty, videoklipy…

Na otázku prečo sa album volá Music is my Littlehorse odpovedajú jednoducho: „Lebo hudba je náš koníček.“

Pozrite si video z LVGNC štúdia, kde sa album nahrával. Krátky dokument ponúka menšiu ochutnávku jednotlivých skladieb a predstaví ako vznikali. Plus na záver v rýchlosti poodhalí zákulisie vzniku prednej strany obalu.

„Jedným z hostí albumu je Zuzka Mikulcová, ktorá spieva v dialógu medzi mužom (Škrupom) a ženou.“

Krst albumu sa uskutoční vo štvrtok 25.4. 2019 v bratislavskom klube Hopkirk za účasti všetkých členov kapely a ich svojského humoru.

Ak vám unikol starší videoklip skladby Keď ti funky hrám, mali by ste to napraviť. Trolejboys je partia, ktorá si produkuje všetko sama (hudbu, texty, covery, plagáty, videá…) a aj ich historicky prvý videoklip si vymysleli a zrežírovali sami. Nakrúcanie vôbec nebolo jednoduché, lebo celý klip je snímaný na jeden záber bez jediného strihu. Zúčastnilo sa ho takmer 100 účinkujúcich. Nakrúcalo sa v Bratislavskom LUNA Bare a hlavnú úlohu v ňom stvárnil Škrupo alias DJ Rakva. Jeho filmovou partnerkou je herečka SND Dominika Kavaschová.

Ajlavmjuzik a NMR (foto: Peter Sit)