PESTRÉ A KVALITNÉ, JARNÉ DŽEZÁKY SĽUBUJÚ ZAUJÍMAVÝ PROGRAM

Bill Laurance, famózny britský pianista, zakladateľ a člen Snarky Puppy, dvojnásobný držiteľ Grammy. Vocal Sampling, šesťčlenná mužská á capella z Kuby, trojnásobný držiteľ nominácie na Latin Grammy Awards. A Sivan Arbel, izraelská speváčka, hviezda súčasnej newyorskej jazzovej scény. Jarné Bratislavské jazzové dni v piatok 7. apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon lákajú na hudobne pestrý program, ktorý ponúka ocenené kvalitu a hudobné nadšenie mladých talentov.

Bill Laurance je jedným z najvýraznejších talentov nášho storočia. Na Slovensko prichádza v rámci turné k fantastickému živému albumu Live at Union Chapel, minulý rok vydal aj štúdiový album Aftersun, na ktorom sa opäť ohýba žánrom. Novinka je plná skvelých rytmov s príchuťou afrických nástrojov, ale aj tanečnej hudby.

Vocal Sampling je šesťčlenná, čisto mužská a capella skupina z Kuby. Ich hlasy vytvoria popri speve aj pestrú hudbu s nástrojmi ako klavír, basa, trúbka, perkusie či gitara. Ich repertoár je originálnou, čisto vokálnou adaptáciou kubánskej salsy a rumby okorenený coververziami svetových hitov ako Hotel Califormia či Every Breath You Take.

Izraelská speváčka, aranžérka a skladateľka Sivan Arbel má na konte zatiaľ len debudový album Broken Lines, avšak už niekoľko rokov je súčasťou aktuálne newyorskej jazzovej scény, v rámci ktorej je považovaná za obrovský talent a hlas budúcnosti.

Predpredaj vstupeniek na Jarné Bratislavské jazzové dni 2017 sú v predaji a v sieti Ticketportal. Bližšie informácie nájdete na webe www.bjd.sk a na Facebookovej stránke Bratislavských jazzových dní.

Silvia Turnerová