PETER HOOK Z KULTOVÝCH JOY DIVISION A NEW ORDER VYSTÚPI V BRATISLAVE

Peter Hook 2018Na Slovensku vystúpi legenda svetovej hudobnej scény! 14. novembra sa v bratislavskom klube MMC stretnú fanúšikovia kultových kapiel Joy Division a New Order. Basgitarista Peter Hook sa v Bratislave predstaví so svojou skupinou The Light a s programom “Substance”. Na Slovensko sa vracia po necelých troch rokoch.

Skupina Joy Division prepísala svojimi dvoma albumami hudobnú históriu a mnohé kapely dodnes čerpajú z ich tvorby. New Oder zase prispeli k rozvoju k elektronickej tanečnej scény a ich megahit Blue Monday je najpredávanejším singlom všetkých čias. 14. novembra si preto nenechajte ujsť koncert basgitaristu oboch kapiel Petra Hooka, ktorý v MMC vystúpi s kapelou The LIght.

Možnosť pozvať a usporiadať koncert kultovej postavy svetovej alternatívnej scény kedykoľvek bez váhania prijmeme! Prečo? Lebo pojmom „legenda“ sa už dnes oháňajú mnohé kapely a postavy rocku, ale len málokto z nich sa môže  touto definíciou hrdiť oprávnene,“ teší sa na koncert Marián Hollý z usporiadateľskej agentúry Retro.Gigs Promotions.

Petra Hooka a The Light kritici aj fanúšikovia považujú za jednu z vynikajúcich súčasných koncertných kapiel. Na Slovensku vystúpi Peter Hook po piatykrát. Tretíkrát zahrá v MMC s kapelou The Light. Raz sa predstavil v MMC ako DJ a v roku 2012 vystúpil aj s kapelou na festivale POKE na východe.

Peter Hook 2018 - 2 „Na Slovensku sa cítim rovnako dobre, ako kdekoľvek inde vo svete kam prídem a uvediem niečo z tvorby Joy Division alebo New Order. Stretávam sa len s pozitívnymi reakciami a to ma povzbudzuje do ďalšej práce. Koncertovanie s The Light sa nesnaží byť kopírkou alebo revivalom. Ide o čistú oslavu tvorby a odkazu mojich bývalých domovských kapiel a fanúšikovia to aj tak vnímajú. Oslavujú spolu s nami…“ konštatuje Peter Hook.

Substance je názov kompilácie ako Joy Dividion, tak aj neskoršej inkarnácie New Order. V prípade prvého zoskupenia ide o single a skladby, ktoré sa nezmestili na radové albumy plus kúsky z debutového EP “Ideal for living”. Neworderovský “Substance” je kompilátom 12” palcových verzií singlov a “béčiek” z obobia 1981 až 1987. Od poslednej návštevy v Bratislave stihol “Hooky”, dnes už aj spisovateľ, vokalista a príležitostný DJ, vydať úspešnú biografiu z účinkovania v jeho bývalej kapele New Order s príznačným názvom Substance: Inside New Order. Okrem toho vydať živé nahrávky, ktoré mapujú prvé dva albumy Joy Division a rovnako New Order. A spolu s The Light prebrázdiť Severnú a Južnú Ameriku, Austráliu a samozrejme veľkú časť Európy. Aj na tento rok má naplánované množstvo koncertov po celom svete vrátane Bratislavy.

„Peter Hook sa chová ako veľký profesionál, žiadne maniere, žiaden nadštandard. Nič, čo by nedalo splniť. Pôsobí veľmi skromne, nepije alkohol a po takmer 3-hodinovej šou má chuť a trpezlivosť podpisovať fanúšikom CD, LP alebo fotky,“ uzatvára Marián Hollý.

Nora Krchňáková (foto: Martin Veleba)