PETER LUHA: DRAHÉ KOVY V NOVOM VIDEOKLIPE

Slovenský gitarista Peter Luha zverejnil videoklip k piesni „Drahé kovy“, ktorou sa vracia k rockovým a bluesovým koreňom.


„Spravil som si radosť dobrou rockovou skladbou presne podľa svojho gusta. Nechcel som sa pri jej tvorbe prispôsobovať dnešnému vkusu komerčných rádií,“ hovorí s úsmevom Peter.

V novej skladbe môžete počuť Petrove typické gitarové riffy, virtuózne sóla a bohaté vokály. Silný, dynamický zvuk vám bude pulzovať celým telom.

Videoklip k skladbe, ktorej text napísal slovenský textár Martin Sarvaš, má netradičný kriminálny námet

Peter sa ho rozhodol podporiť zaujímavým vizuálnym spracovaním s prvkami komiksu a noir. Komiksové scény s kresbami vytvorila Petrova partnerka, výtvarníčka Lucia Černeková, čoho výsledkom je nezvyčajný vizuál.

“Keď bola skladba aj s textom hotová, rozmýšľal som nad tým, aký bude mať klip vizuál. Mám rád kriminálne filmy v noir štýle a veľmi sa mi páči aj spojenie s komiksom vo filme Sin City. Vedel som, že toto bude cesta na vykreslenie tej správnej čiernobielej atmosféry,” dodáva Peter.

Peter Luha nahral do piesne všetky nástroje, naspieval vokály, postaral sa o hudobnú a video produkciu. S kamerovým záznamom mu pomohol fotograf Ondrej Kupča a pod výsledný zvuk spolu s masteringom sa podpísal Ján Zborovjan z Audio Wizzards.

NMR (foto: press Peter Luha)