PO DEBUTOVOM ALBUME PROTISVIT PREDSTAVIL NIGHTLINES SKLADBU VÁŽNEJŠÍ

NightlinesV septembri vydal slovenský hudobník Dominik Kopcsay prezentujúci sa pod menom Nightlines pod hlavičkou vydavateľstva Ajlavmjuzik svoj prvý album Protisvit a aktuálne mu vychádza na kompilácii Ostrov hudby 2 nová skladba s názvom Vážnejší.

Skladbu Vážnejší som napísal tento rok po tom, ako som dokončil album a jej zvuk sa opäť posúva od albumu niekam ďalej, pretože rád skúšam nové veci a inšpirujem sa v súčasnej elektronickej scéne,“ opisuje proces vzniku skladby Dominik Kopcsay a dodáva: „Skladbu sme potom hrali na pár koncertoch a na krste albumu v Nu Spirit Clube si ju vypočul aj Miro Gajdoš z vydavateľstva Ajlavmjuzik. Bol z nej nadšený a primäl nás k tomu, aby sme ju čo najskôr nahrali. Všetko sa udialo rýchlo aj vďaka dobrej spolupráci s The Losh Studio v Bratislave, kde sa o nahrávanie, mix a mastering postaral Miloš Fedor. Skladbu sa potom rozhodli dať na kompiláciu Ostrov hudby 2, z čoho som nadšený.“

Tvorba projektu Nightlines sa dá definovať ako svojský pop s experimentálnym charakterom, počuť v nej zmes úderných beatov, ale aj ambientných pasáží, elektronických zvukov aj orchestrálnych samplov.  V skladbách sú badateľné prvky trip-hopu, či trapu, ale aj synthpopu.

Nightlines - LiveDebutový album Protisvit vyšiel v septembri digitálne a je dostupný ako „free release“ na stránke www.ajlavmjuzik.com a na všetkých stream platformách.

Album má približne 40 minút a pozostáva z deviatich skladieb, na ktorých v dvoch skladbách hosťuje mladá talentovaná speváčka Ela Tolstova z kapely Tolstoys.  Skladbu Dievča, na ktorej hosťuje, fanúšikovia posunuli opakovane na prvé miesto v rebríčku Osmička na Rádiu_FM a mohli ste ju počuť pravidelne vo vysielaní. Teraz v rebríčku boduje ďalšia skladba z albumu „Prečo, prečo?“.

K významu textov ich autor dodáva: „Texty a hudba na albume odrážajú komplikovanú celospoločenskú situáciu, narastajúcu nenávisť medzi ľuďmi, no všetko vyrozprávané cez optiku môjho vnútorného prežívania. V skladbe Vážnejší opisujem pohľad na generáciu ľudí ešte mladších odo mňa, ktorá mi občas príde akoby vážnejšia, no zároveň viem, že všetci sme to stále my – „ľudia z mäsa a kostí“ a každá generácia v sebe premieňa nový prúd energie na niečo nové a dôležité. Nerád by som sa v textoch utápal v jednostrannom marazme a mám rád pozitívnu pointu.“  Spevy pre album Protisvit vznikli v Lososound štúdiu, nahrávku mixoval a mastroval Adam Dekan z kapely Núku. Obal albumu vytvorila talentovaná študentka VŠVU Katarína Knežníková.

Naživo hráva Nightlines s Evou Tunovou a príležitostne s hosťkou Elou Tolstovou – album symbolicky pokrstili na koncerte v Nu Spirit Clube, nedávno odohrali koncert na Urban Markete a chystajú ďalšie vystúpenia budúci rok. Najbližšie obdobie Nightlines pripravuje materiál na nové EP a mal by vzniknúť aj klip ku skladbe Vážnejší.

Zdroj správy a foto: Dominik Kopcsay