POKYMAN VYDÁVA ALBUM S NÁZVOM BLESSINGS 

Pokyman je frontman a textár skupiny Medial Banana, ktorý má aj vlastnú hudobnú tvorbu. V týchto dňoch mu vychádza sólový album a posiela tiež horúcu video novinku s Alanom Murinom.


Na albume „Blessings“ hosťuje spevák Alan Murin a mnohí ďalší domáci aj zahraniční umelci. Titul je sviežim pokračovaním štýlu a zvuku, ktorý Pokyman naznačil už vydaním EP „Waa Gwaan“.

Nový album obsahuje jedenásť skladieb, vrátane skitu a bonusového tracku. Vznikal v nahrávacom štúdiu The Wellders pod hlavičkou vydavateľstva Reggae Callin’ Records. Pokyman album pomenoval tak, aby vyjadroval výnimočné udalosti z jeho života, pričom za jednu z najdôležitejších pokladá narodenie dcérky Zoe, ktorej na albume venoval precítenú rovnomennú pieseň „Blessings“.


Album obsahuje skladby v slovenčine i angličtine a hosťuje na ňom niekoľko slovenských a zahraničných umelcov.

Za mikrofón sa popri Pokymanovi postavili Alan Murin, UCee, Brother Culture, Ormay a Wakanda Wision.

Spevák Alan Murin si s Pokymanom strihol tanečnú afro-beat skladbu „Sóda“, ku ktorej posielajú nový spoločný videoklip.

S britskou reggae legendou Brother Culture vznikol moderný Rub-a-Dub beat v skladbe „Judge not“. UCee prispel svojim vokálom v dancehall nahrávke „Highgrade“.

V titulnej piesni s názvom „Blessings“ Pokymana dopĺňa zamatový hlas speváčky Ormay a v reggae/trap skladbe s názvom Roar hosťujú Wakanda Wision v kompletnej zostave.


Rovnako ako v prípade debutového EP „Waa Gwaan“ mal mix albumu pod palcom Lukie FWD, ktorý sa zároveň postaral aj o väčšinu hudobnej produkcie.

Na albume spolupracovali tiež hudobní producenti Peter Pann, Hoodini a Sat1r. Peter Pann sa podieľal na multižánrovej skladbe „Badd inna dance“.

Hoodini prispel hip-hopovým beatom s reggae prvkami v skladbe „Soundpimpin“ a hudobný producent Sat1r sa podpísal pod pieseň „Žijem jak ja chcem“.

Sveťo Moravčík a NMR (foto: press Pokyman)