PSYCHEDÉLIA, SHOEGAZE A CHYTĽAVÉ PESNIČKY. BAD KARMA BOY A ROLE IDÚ NA SPOLOČNÉ TURNÉ

Slovenská kapela Bad Karma Boy sa postupnými krokmi posúva k ďalšiemu albumu. Na posledných klubových koncertoch aj majálesoch v Olomouci a Bratislave zatiaľ stihla odkryť ďalšie dve skladby z nového repertoáru. Na nové klipy aj konkrétne dátumy vydania tretej štúdiovky je ešte čas, ale Bad Karma Boy popri skladaní rozhodne nelenia ani z koncertného hľadiska. Tento týždeň odštartujú koncertnú šnúru so siedmymi zastávkami s českým objavom Role.

Bad Karma Boy Role

 

Ušpinený gitarový indie pop so štipkou shoegaze oparu a k tomu ľadovcové texty s minimom slov a maximom skrytého, nedopovedaného. Tak znie celkom výstižná charakteristika pražskej mladej zostavy Role, ktorá už stihla zaujať zástupcov Colours of Ostrava, týždenník Respekt a aj zahraničnú platformu Europavox.

 

 

Na všetko, čo veľké vydavateľstvá zdôrazňujú ako rozhodujúce, Role kašľú. Nemajú žiadne skúsenosti z hudobného biznisu ani PR, chýba im agent, manažér aj profesionálne promo fotky. Ale ich hudba je nesmierne chytľavá,“ dočítate sa na stránkach europavox.com.

Bad Karma Boy sa s českým triom zoznámili na koncerte v kreatívnom priestore Grid v Prahe. Chémia zafungovala na pódiu aj mimo neho a výsledkom je spoločné česko-slovenské turné.

 

 

Na Slovensku Bad Karma Boy zavítajú do osvedčených klubov a kultúrnych centier v Topoľčanoch, Prešove a Trenčíne. V Čechách navštívia Prahu, Břeclav a Kopřivnice. Zaujímavosťou bude open-air koncert na Dunaji, na terase lode Riva v Bratislave.

Turné Bad Karma Boy + Role:
18.05. Topoľčany, Nástupište 1-12
19.05. Prešov, Wave Klub
20.05. Trenčín, Klub Lúč
21.05. Bratislava, RIVA Bar & Bistro
25.05. Praha, Tiskárna na Vzduchu
26.05. Břeclav, Piskla
27.05. Kopřivnice, Local Mandala

Alexander Čerevka