PUDING PANI ELVISOVEJ: SPACE TAXI VO VLASTNEJ RÉŽII

Skupina Puding pani Elvisovej predstavuje po februárovej piesni „Trhací kalendár“ ďalší singel z pripravovaného albumu. Ku skladbe s názvom „Space Taxi“ vznikol veselý videoklip, ktorý si kapela natočila na mobilný telefón.


Puding pani Elvisovej (PPE) potvrdzujú, že to s avizovaným návratom na scénu myslia vážne a približne dva mesiace od vydania comebackového singla servírujú ďalšiu novinku doplnenú o vizuál. Skladba „Space Taxi“ sa nesie v rytmickom duchu vďaka pulzujúcej base so štipkou funky a dávkou elektroniky.

„Táto poloha nás veľmi baví, lebo sa pri nej vieme poriadne vyblázniť. Demo verziu hlavného groovu sme mali v počítači ešte predtým, ako sme šli na kapelové sústredenie na chatu. Ostávalo nám už len napísať text, pridať zopár srandičiek a následne to zveriť Tomášovi Lobbovi na mix a Marekovi Rakovickému na mastering. S výsledku sa veľmi tešíme a na koncertoch ju určite posunieme ešte o level vyššie,“ prezradil o novej skladbe Pino.

„Videoklip Space Taxi sme si opäť natáčali a produkovali sami, a už sa nevieme dočkať reakcií fanúšikov, pretože je to veselosť plná radosti. Rovnako ako pri prvom singli Trhací kalendár sme ho natáčali na mobil, no tentokrát sme už boli skúsenejší a na výsledku je to určite vidieť. Požičali sme si kultovú Fiat Multiplu a zaparkovali sme ju do fotoateliéru Martina Fridnera v Stupave. Dali sme si kávu, zapli svetlá a blbli tam celý deň,“ priblížil proces tvorby videoklipu bubeník Miloš.


O farebný obal singla sa postarala Kristína Uhráková z Pressink.sk, ktorá je aj autorkou nového farebného loga a vizuálnej identity PPE. „Dlhšie sme hľadali monogram, ktorý by našu skupinu vystihoval a bol by variovateľný. Presne to sa nám podarilo nájsť u Kristíny, ktorej grafiku som náhodou zazrel v Novej Cvernovke. Veľmi rýchlo sme našli spoločnú víziu a dodala nám logo, ktoré je svieže, hodí sa nám a vyzerá tak krásne, že sme na ňom založili aj celú novú kolekciu nášho merchu,“ teší sa Pino zo spolupráce s Kristínou Uhrákovou.

Skladba „Space Taxi“ je dostupná na všetkých streamovacích platformách. Členovia Pudingu pani Elvisovej naďalej pracujú na novom albume a do leta plánujú zverejniť ďalší singel, ktorý bude opäť doplnený aj o autorský videoklip.

NMR (foto: press PPE)