PUDING PANI ELVISOVEJ: TRHACÍ KALENDÁR V NOVOM REMIXE

Pavel Kučera alias Bull In China skupinu Puding pani Elvisovej prvýkrát zaregistroval na začiatku milénia, keď ju videl hrať na festivale Pohoda. Už vtedy ho veľmi oslovila.


V období vydania albumu „Play Pause Eject“ (2007) o PPE napísal do časopisu Filter a o pár rokov neskôr ich pozval do televíznej relácie Medúza, v ktorej vtedy robil dramaturga. V októbri minulého roku koncertovali „pudingáči“ v pražskom klube Café v lese a Pavel sa na nich po rokoch prišiel opäť pozrieť.

„Pino mi vtedy po koncerte pustil ešte demo Trhacieho kalendára a mne sa skladba hneď zapáčila. Osobne tvrdím, čo sa moderného popu týka, že Slovensko má pred Českom veľký náskok. Následne som niekoľkokrát navštívil Bratislavu a keď mi pustili finálnu verziu pesničky, ponúkol som kapele, že by som im spravil remix, v ktorom by som song žánrovo posunul trochu inam. A oni súhlasili,“ prezradil Pavel Kučera, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Bull in China.

„Remix je veľmi voľná disciplína a niekedy sa výsledok o originál doslova ani neobtrie. V tomto prípade to však bolo skôr tak, že sme chvíľu vážne uvažovali, či nevydať remixovú verziu ako prvú. Jej groove nás úplne dostal a tešíme sa, že vznikla verzia, ktorá skladbu posunula do klubov a na tanečné parkety,“ neskrýva nadšenie Pino z Pudingu pani Elvisovej.

Na rozdiel od pôvodnej verzii, účinkuje v remixe okrem speváčky Slivky, aj anglický raper Craig Montana, ktorý používa umelecký pseudonym Lex Avit. Craig žije v Prahe a je dlhoročným priateľom Pavla Kučeru.

„Ku koncu minulého roku som bol na premiére filmu o PSH, kde vedľa mňa úplnou náhodou sedel Craig. Keď som pracoval na remixe, hovoril som si, že by sa do neho hodil nejaký old school rap, niečo v štýle Rapper’s Delight. A spomenul som si na Craiga, s ktorým som už v minulosti plánoval spolupracovať, ale vtedy nám to nevyšlo. Jeho rap sme do Trhacieho kalendára natočili za 40 minút. Na to, aký ťažký part to je, to dal neuveriteľne rýchlo, je fakt dobrý,“ chváli Craiga Pavel Kučera.

„Pri tvorbe remixu nechávame vždy všetkým remixérom absolútnu slobodu a tak to bolo aj tentokrát. Rapová pasáž Lex Avita, ktorého do skladby zavolal Pavel, nás totálne ohromila. Jednak dal ako native speaker tejto pesničke svetový sound, a zároveň je skvelé, že si nechal vysvetliť, o čom je text piesne a do toho významovo napasoval svoj part,“ doplnil informáciu o spolupráci s Craigom (aka Lex Avit) Pino.

Cieľom Pavla Kučeru bolo, urobiť pieseň, ktorá ľudí roztancuje. A to sa mu v plnej miere aj podarilo. Remixová verzia skladby „Trhací kalendár“ je dostupná na všetkých streamovacích platformách. Členovia Pudingu pani Elvisovej naďalej pracujú na novom albume a už čoskoro zverejnia ďalší singel. Skupina k nemu opäť plánuje natočiť aj autorský videoklip.

Marek Kučera a NMR (foto: Welin Nagyova, Adela Hlavelková)