S ODCHÁDZAJÚCIMI HURÚCIMI DŇAMI PRICHÁDZA RAKOVICKY S NOVOU PIESŇOU

Posledné letné dni boli pre hudobné zoskupenie Rakovicky opäť plodnými. Aj keď kultúra v súčasnosti nie vlastnou vinou kolabuje, spevák Marek Rakovický a producent Oliver Fillner, stihli vytvoriť „atmosferický“ videoklip k novinke „Hot Days Like These“.

Videoklip k piesni „Hot Days Like These“ si sami natočili vo vlastnej réžii v rakúskom Neusiedl am See a v Marekovej rodnej Bratislave.

„Pocitovka, v ktorej sa prechádzam Bratislavou presne tými miestami, kde som chodieval ako malý chlapec a spomínam na časy 20 rokov dozadu, je popretkávaná zábermi tzv. rakúskeho mora, kam rád chodievam momentálne,“ prezradil Marek.

V piesni nie je počuť len jeho špecifický a nezameniteľný hlas, ale aj zatiaľ neznámy ženský vokál.

Skladba „Hot Days Like This“ sadla ako uliata mladej Nine Baluškovej, o ktorej budeme ešte určite počuť. Svojim pekným hlasom totiž dodáva piesni tú správnu atmosféru, o ktorú hudobne aj obrazovo išlo šikovným chalanom z projektu Rakovicky.

„Spolupráca s Ninou bola veľmi vydarená, presne vystihla emóciu piesne. Je veľmi talentovaná a určite s ňou ešte budeme spolupracovať,“ uzavrel Marek Rakovický.

Bonusom je aj to, že táto letná skladba má v sebe potenciál „zahriať“ na duši každého, kto to v týchto zvláštnych časoch naozaj potrebuje.

Mário ‚Smasho‘ Vasko a NMR