SKLADBA JIVIN’ SKUPINY KING SHAOLIN DOSTALA NOVÝ VIZUÁL

Chlapci z King Shaolin predstavujú videoklip k dynamickej piesni Jivin’, ktorá sa dostala aj do hranosti slovenských komerčných rádií. Kapele sa tak podaril preniesť chemický náboj z piesne rovno na poslucháčov.

Skladba spočiatku „spala“ medzi ostatnými mnohými rozpracovanými námetmi piesní speváka a skladateľa menom Domi Stoff, kým nebol objavený jej potenciál.

„Jivin’ bol pôvodne len nápad, krátka skica, ktorá ležala v šuplíku viac než dva roky. Keď som však kompletizoval materiál na náš najnovší, a teda aj aktuálny album Mind Game, tak som poslal viaceré odložené a rozpracované skladby môjmu kolegovi a nášmu manažérovi Mustafovi (pozn. Michal Neffe) a on ako jeden z prvých vybral práve Jivin’. Nápad mal v sebe od začiatku náboj a silu, no práve Mustafovo upozornenie naň ma inšpirovalo k dotvoreniu tohto živelného tracku,“ prezrádza Domi zrod piesne.

„To, že sa Jivin’ vyšplhal na tak vysokú pozíciu z pomedzi všetky ostatné slovenské single ma prekvapilo, avšak doteraz hreje na duši. Nikto z nás to naozaj nečakal, ale sme za to ohromne vďační všetkým rádiám, ktoré nás hrajú. Dáva nám to silu a motiváciu pokračovať a stále pracovať na našom sne,“ reaguje spevák na aktuálnu hranosť piesne v slovenských rádiách, ktorá potešila celú kapelu.

King Shaolin

Skladby King Shaolin môžeme počuť zo slovenských rádií, avšak nie každý poslucháč zaradí kapelu medzi slovenské formácie, pretože zatiaľ ich tvorba znie len v anglickom jazyku.

Piesne kapely King Shaolin sú prevažne energické a tanečné, čo potvrdzuje aj temperamentný Jivin’. Je o vášni a silnej chemickej príťažlivosti k žene a ako hovorí sám spevák Domi: „O tom ako nám chlapom dokáže práve ona rozvibrovať našu DNA tak, že sa nevieme a ani nechceme ovládať.“

Videoklip kapela už tradične zrealizovala v rámci svojho produkčného tímu, predchádzalo tomu však kreatívne hľadanie námetu.

„Ústrednou postavou je naša kamarátka Simonet Li Yxan, ktorá predstavuje práve múzu, o ktorej spievam. Mrzí ma, že práve kvôli karanténe sme neboli schopní začleniť do videoklipu aj ostatných členov kapely, ale verím, že sa nám to podarí v ďalšom klipe. Napriek tomu je to jedno z najpríjemnejších natáčaní, aké sme zažili vďaka kreatívnemu kolektívu,“ uzatvára spevák dojmami z natáčania počas karantény, ktoré nedovolili ostatným členom kapely z iných regiónov sa zúčastniť natáčania.

Michal Neffe a NMR (foto: Dalibor Babala)