BEYUZ, OPAK A VERONIKA STRAPKOVÁ ZVEREJNILI LETNÚ PIESEŇ „POD KONTROLOU“.

Domácu letnú hudobnú ponuku obohatil nový videoklip, ktorý má na svedomí bratislavská dvojica Beyuz a Opak. Svojim hlasom pieseň „Pod Kontrolou“ obohatila aj speváčka Veronika Strapková.

Opak, od začiatku svojej kariéry inklinuje k rôznym formám reggae, čo ukázal aj ako člen zoskupenia AMO. Beyuz, stojaci za všetkými albumami moderného speváka Tomáša Hafnera, sa s Opakom prvý krát stretol v roku 2008.

Odvtedy ubehlo 12 rokov individuálnej tvorby oboch hudobníkob. Počas karantény sa ich cesty nečakane opäť stretli a spontánne nahrali karanténnu skladbu „Mesto duchov“.

„Obaja máme doma svoje nahrávacie štúdiá, čo vnímam ako veľký benefit. Ja produkujem v podstate neustále. Počas korony som dorobil ridddim (jamajský výraz pre inštrumentálnu pieseň, ktorá slúži vokalistom ako podklad pre ich verbálne vybláznenie sa) a hneď som v tej hudbe počul Opaka. Výsledkom bol singel Mesto duchov. Totálna sloboda,“ spomína Beyuz.

Chémia veteránov aj po rokoch zafungovala a po takmer dvoch mesiacoch dvojica prichádza s dalším spoločným tentoraz letným singlom s názvom „Pod kontrolou“, v ktorom sa objavila aj charizmatická a exotická Veronika Strapková.

„Pieseň Pod kontrolou mi Opak poslal s otáznikom či by som chcela naspievať refrén. Nakoľko je to pieseň plná dobrej nálady, ktorú v týchto
časoch potrebujeme, povedala som jednoznačne áno.“ Mladá speváčka zároveň dopĺňa, že hoci autora hudby Beyuza osobne nepoznala, jeho cit pre reggae ju oslovil.

„Chcel som vytvoriť hlavne dobrú energiu, ktorá by podčiarkla, že hudba má spájať. Práve preto máme v klipe krásnu zmes ľudí, ktorých spája Slovensko ale zároveň majú korene aj v iných častiach sveta. Je to taký odkaz k tolerancii,“ dodáva Opak.

Pieseň „Pod kontrolou“ vychádza ako samostatný singel, dostupný na všetkých digitálnych platformách.

Videoklip nakrúcali v rôznych zákutiach Bratislavy, ktoré evokujú exotické miesta, ale aj počas cyklistického pelotónu Critical mass. Obraz natočil mladý režisér Pierre Lexis.

NMR (photo: press Opak, Beyuz)