SKUNK ANANSIE OSLÁVIA V BRATISLAVE 25 ROKOV PÔSOBENIA NA HUDOBNEJ SCÉNE

Skunk AnansieBritská rocková kapela Skunk Anansie vystúpi 1. augusta v Bratislave. Skupina sa predstaví v Majestic Music Clube (MMC) v rámci oslavy 25 rokov na scéne. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť najmä na skladby z albumu 25Live@25 (2019). „Myslím, že rock je u vás veľmi populárny, čo ma naozaj teší. Zahráme najväčšie hity našej kariéry, predovšetkým skladby z albumu 25Live@25. Verím, že to spolu poriadne roztočíme,“ uviedla charizmatická speváčka kapely Skin.

Na koncerte teda zaznejú aj skladby ako Weak, My Ugly Boy, Hedonism (Just Because You Feel Good), Secretly, Selling Jesus, Charlie Big Potato a mnoho ďalších. „Pre túto super formáciu je charakteristická kombinácia rôznych štýlov od hard rocku cez punk až po melodický pop. Razantný zvuk, ostré gitary, hluk, emócie a harmónia sú pre ňu absolútne typické. Ich album najväčších hitov, ktorý predovšetkým plánujú u nás zahrať, vznikol počas posledného turné v roku 2016, ktoré bolo úspešné a väčšinou vypredané. Fanúšikov teda čaká tradičná energická šou. Očakávame veľký záujem,“ povedal Marián Hotový zo spoločnosti Czechoslovak Music Factory, ktorá tento koncert prináša.

Skunk AnansieSkupina Skunk Anansie vznikla v roku 1994 a v súčasnosti ju tvoria spomínaná Skin, Richard „Cass“ Lewis (basgitara, gitara), Martin „Ace“ Kent (gitara) a Mark Richardson (bicie). Debutovali nahrávkou Paranoid And Sunburnt (1995), po ktorej nasledovali Stoosh (1996) a Post Orgasmic Chill (1999). V roku 2001 sa skupina rozpadla, no v roku 2008 potvrdila obnovenie činnosti. Následne vydali výberovku Smashes & Trashes (2009) a albumy Wonderlustre (2010), Black Traffic (2012) a Anarchytecture (2016).

Eva Sládková a SITA (foto: press)