SKUPINA BASHAVEL VYSTÚPI NA ONLINE FESTIVALE WOMEX

Slovenská skupina Bashavel sa stala jednou z približne štyridsiatich interpretov z celého sveta, ktorí mali tohto naživo vystúpiť pred delegátmi najväčšieho svetového veľtrhu a showcaseového festivalu World Music Expo (WOMEX) v Budapešti.

Veľtrh sa však kvôli pandémii vírusu Covid-19 presunul do online priestoru. Bude sa konať od 21. do 25. októbra pod názvom WOMEX 20 Digital Edition.

V online verzii WOMEX-u sa skupina Bashavel predstaví vo štvrtok 22. októbra.

Skupina vystúpi v zostave Stano Palúch – husle, Marcel Comendant – cimbal, Klaudius Kováč – klávesy, Robo Ragan – kontrabas a Peter Solárik – bicie.

Počas krátkej 15-minútovej nahrávky live vystúpenia zahrajú skladby Frankovka, Kúdele a Poštár z ich albumu Hoorhay.

Po minikoncerte bude nasledovať zhruba rovnako dlhý rozhovor rozhlasového redaktora a riaditeľa festivalu Glatt&Verkehrt Alberta Hospa z Rakúska s kontrabasistom Róbertom Raganom o tvorbe kapely.

Tohto roku sa kvôli pandémii rozhodli usporiadatelia WOMEX-u presunúť všetky koncerty, ale aj filmové predstavenie, prednášky či workshopy do virtuálneho priestoru s možnosťou následne priamo komunikovať s hudobníkmi a ďalšími delegátmi online.

Vystúpenie skupiny Bashavel na digitálnom vydaní veľtrhu WOMEX zabezpečili AMITY o.z., WOMUSK a z verejných zdrojov podporil hlavný partner Fond na podporu umenia. Ďalšími partnermi sú Hudobný Fond a SOZA.

Vladimír „Potkan“ Potančok (WOMUSK) a NMR (foto: press Bashavel, Radoslaw Kazmierczak)