SKUPINA HUDBA Z MARSU PREDSTAVILA NOVÝ VIDEOKLIP K PIESNI COOPS CAN´T DANCE (POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ)

hudba z marsu - cops

Skúsenosti s mužmi zákona pretavila trnavská skupina Hudba z Marsu do textu novej piesne Cops Can´t Dance (Pomáhať a chrániť). Drsného pána policajta si vo video klipe zahral Tomáš Hafner, ktorý si ale napokon so skupinou aj zatancuje.

„Vôbec sme neplánovali tvoriť nové pesničky – všetko to prichádza spontánne za jazdy. Na comebackovom turné začiatkom roka boli našimi hosťami okrem Dynamo Teamu aj skupina Unisex a Hafner a Beyuz. Práve Hafnerova veselosť a konflikt Unisexu s políciou pred klubom ma inšpirovali k napísaniu skladby o policajtoch,“ priblížil Štofo vznik skladby, v ktorej spojil typické hopsavé ska rytmy Hudby z Marsu s tanečnou elektronikou a anglicky spievaným refrénom na štýl jeho ďalšieho projektu Dynamo Team. Novinka vznikala priebežne počas posledného koncertného turné, dnešnú podobu dostala až neskôr. „Pesničku sme zahrali v jednoduchej ska verzii párkrát na koncertoch. Mala úspech, tak sme sa rozhodli ju aranžmánovo prepracovať. Pozvali sme Tomáša Hafnera, aby ju obohatil svojím hereckým výkonom. Nikto by výroky policajtov nedal lepšie,“ dodáva s úsmevom.

Videoklip Cops Can’t Dance (Pomáhať a chrániť) natočili a zostrihali šikovní ľudia z produkčnej spoločnosti Tochichi. „Využili sme zrenovované legendárne kúpalisko Kamenný mlyn tesne pred napustením vody. Umožnilo nám to zrenovované vedenie Trnavy, za čo sme mu veľmi vďační. Následne sme dali výzvu na Facebook – kto nám požičia štýlové autíčko do videoklipu? Fanúšikovia nám ponúkli vétriesku a červeného trabanta. Vybrali sme trabanta s nebezpečným farebným dizajnom á la Mini Cooper. Za jeho majiteľom sme prišli do Dolných Otrokoviec – do zapadnutej ale krásnej dedinky pri Hlohovci. Náhodou sme tam našli závoru – presne takú sme hľadali – a natočili policajno-cestovateľskú časť videoklipu,“ prezradil Štofo.

Ako Štofo priznáva, práve tvorba skladby ho napokon doviedla k tomu, aby sa na policajtov nehneval: „Pôvodne bol text skladby drsnejší, ale po porade v kapele sme ho zmäkčili a začlenili mierové posolstvo: Policajti, poďte s nami tancovať. Chceme tým povedať: dali ste nám veľa pokút, ale už sa na vás nehneváme a buďme kamoši.“

NMR

Citácie: Michal Štofej