SKUPINA LANUGO SA V NOVOM KLIPE HRÁ NA LOVCOV

Česká skupina Lanugo prekvapuje nevšednými vizuálmi v klipe „Do ticha“, v ktorom sa vydáva do sveta rozprávok a snov.

Posledný album Lanugo z roku 2019, ktorý vyšiel na konci minulého roka v českom vydavateľstve Tranzistor, sa dočkal kladného prijatia. Kapela ho pokrstila v nevšednom štýle s veľkoplošnými projekciami a nebeskou oblohou v netradičnom priestore Planetária Praha.

Teraz kapela predstavuje klip k piesni „Do ticha“, ktorý vznikal na pôde FAMU.

O scenár a réžiu sa postarala Johana Střížková, finalistka 27. ročníka Ceny Jindřicha Chalupeckého, za kamerou stál Kryštof Hlůže, o strih sa postarala Sabina Mladenová a zázraky v obrazovej postprodukcii odviedlo Incognito štúdio.

„Tentokrát jsme naši důvěru vložili do rukou uznávané konceptuální umělkyně, jejíž práci dlouho sledujeme a moc se nám líbí. Johana Střížková je shodou okolností má sousedka a v průběhu natáčení jsme zjistily, že nás k sobě pojí mnoho dalších vazeb. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat její něhu, magii a zároveň syrovost. A to si troufám říci i po tom, co mi nechala v zájmu vyznění videa vylít několik litrů studeného jogurtu přímo na hlavu,“ „poodhaľuje pozadie vzniku klipu speváčka Markéta Foukalová.

Lanugo pripravujú jesenné koncerty, medzi ktorými nechýba i pražské vystúpenie.

Pražský koncert sa uskutoční 9. septembra 2020 od 21.00 hod. v klube Jazz Dock. Na blížiacich sa koncertoch zaznie aktuálny album a to najlepšie z albumov predchádzajúcich. Fanúšikovia sa môžu tešiť na kapelu v plnej sile s oboma bubeníkmi, na nový „merchandise“ a vizuálne doladené CD Lanugo 2019.

Aktuálne koncerty:

5.9. Brandýs nad Orlicí – Brandýské mámení
9.9. Praha – Jazz Dock
12.9. Letovice – ZUŠ
26.9. Olomouc – Festival EDO / Ekojarmark
23.10. Hradec nad Moravicí – Hradecký slunovrat

David Landštof a NMR (foto: Jan Durina)