SKUPINA THE LAST DAYS OF JESUS PREDSTAVUJE NOVÝ ALBUM PLNÝ SMUTNÝCH HITOV AJ ŠIALENÝCH ŠANSÓNOV

Slovenská skupina The Last Days of Jesus búra hranice hudobných žánrov. Bratislavská kapela má za sebou koncertovanie po celej Európe i USA a po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Volá sa „The Last Circus“ a je plný smutných hitov aj šialených šansónov. Album vznikal 8 rokov a účinkujú na ňom zvučné mená slovenskej hudobnej scény. Gotickí rockeri svoj zatiaľ posledný hudobný počin pokrstia 27. mája v bratislavskom klube Randal. Najväčším lákadlom budú sexi tanečnice z Bratislava Burlesque.

The Last Days of Jesus dostali počas takmer 25-ročnej existencie od fanúšikov aj novinárov nálepky ako gotický cirkus, schizo-deathrock alebo gothic cabaret. Samotní členovia kapely sa väčšinou zhodnú na tom, že hrajú fúziu klasického death a gothic rocku s modernými zvukmi a postupmi, okorenenú prvkami punku, postpunku, new wave a rock and rollu. Nemecký časopis Zillo nazval tento miš-maš ako “niečo geniálne uletené, bizarné a pritom jednoduché“. Teraz vydávajú nový album, ktorý sa volá „The Last Circus“.

Je to cirkus – fúzia gotik rocku s prvkami rockabilly, šansónu, elektroniky a punku. Ale s jasnou charakteristikou toho, čo hráme sme mali vždy trochu „problém“. Album vznikal približne osem rokov, je to na ňom cítiť. Skladby sú rôznorodejšie a vďaka hosťom aj pestrejšie,“ vysvetľuje spevák a líder maryo.

Na albume účinkujú jazzová speváčka Hanka G., kontrabasista Fabko z kapely The Rockefellas, talentovaný trúbkár Matej Korbelič. Textovo a spevom ho ozvláštnila aj francúzska multiinštrumentalistka Hellebore známa z kapiel Deadchovsky alebo Crimson Muddle.

Oslovili sme ľudí, ktorým sme verili, že album posunú ďalej a spestria ho. Myslím, že sa nám konečne podarilo dostať na album to, čo sme vždy chceli. Rôzne témy si vyžadujú aj rôzne hudobné spracovanie,“ vraví maryo.

Charakteristickým znakom skupiny je veľká porcia irónie a dvojzmyselnosti v textoch i vizualite. Svet a život naokolo sú dostatočnou inšpiráciou pre niekedy kritické, sarkastické, inokedy jedovaté, ale aj vážne slová a repliky, ktoré na pódiu prednáša hlavný klaun a frontman mary0. Nový album sa kapela rozhodla po rokoch vydávania v zahraničí vyprodukovať pod vlastnou značkou. Po prvýkrát vychádza aj v špeciálnom prevedení na vinyle a krstiť sa bude 27. mája v bratislavskom klube Randal.

Máme úžasných hostí, ktorí nám pomôžu spestriť program. Tým najšpeciálnejším lákadlom budú tanečnice z Bratislava Burlesque, ktoré určite dobre naladia publikum. Počas koncertu prijali pozvanie aj ďalší hostia a po koncerte bude party s renomovanými DJmi až do rána…“ pozýva frontman kapely maryo.

The Last Days of Jesus fungujú spolu od mája 1993. Skupina má na konte koncerty a festivaly po celej Európe, USA aj Rusku. Najviac si cenia viacnásobné účinkovanie na festivale Wave Gotik Treffen v nemeckom Lipsku. Okrem vlastných samostatných koncertov stihli predskakovať aj legendárnym menám akými sú The Damned, New Model Army, Visage, Young Gods, Sex Gang Children, Ausgang, Das Ich, Antiworld, Cinema Strange, Faith & the Muse. Hudbu The Last Days of Jesus si vybral režisér Karol Vosátko do hry Gotika divadla GUnaGU. Tá neskôr poslúži ako predloha pre film Polčas rozpadu režiséra Vlada Fischera, v ktorom odznejú takisto stopy niekoľkých skladieb The Last Days of Jesus a samotná kapela sa mihne v jednej z filmových scén. Aktuálna zostava kapely je maryo – spev, Feššy – gitara, Anjou – klávesy, Bajo – bicie a dr. – basa.

Všetky informácie o skupine nájdete na facebook.com/thelastdaysofjesus a thelastdaysofjesus.bandcamp.com

Nora Krchňáková