SKUPINA PRIE100R PREDSTAVILA VIDEOKLIP K PIESNI SEBAKLAM A DOKONČUJE DEBUTOVÝ ALBUM

Prie100r

Vo vysielaní New Model Rádia ste už mohli zachytiť niekoľko piesní od mladej slovenskej skupiny Prie100r. V občasnej rotácii môžete nájsť aj ich posledný singel Sebaklam. Pri tejto príležitosti sme urobili so skupinou nasledujúci rozhovor.

Informácie o kapele Prie100r sa hľadajú pomerne ťažko. Mohli by ste našim čitateľom priblížiť odkiaľ pochádzate a koľko už spolu hráte?

Dominika a Rado pochádzajú z Bratislavy, bubeník Marek z Martina. Začiatok kapely sa datuje na 29.2.2016, čiže hráme niečo cez 2 roky.  

Zatiaľ Ste zverejnili 3 single a Váš prvý album je v štádiu dokončovania. Kde ste ho nahrávali a čím nás môže prekvapiť? 

Nahrávali sme v Pulp Studio v Bratislave. Myslím, že album určite prekvapí celistvosťou a kompaktnosťou, nakoľko väčšina skladieb na albume sa prelína z jednej do druhej. Vzniká tak príbeh, ktorý poslucháč precíti, keď si vypočuje celý album od prvej skladby po poslednú, čo je v dnešnej streamovacej dobe už skôr rarita.  

Budú mať aj ostatné nahrávky temnejšiu atmosféru?

Áno, všetky skladby na albume sú v podobnom duchu. Niektoré viac dynamické, niektoré pomalšie, no atmosféra zostáva podobná.  

Všetky piesne na Vašom debutovom albume budú v slovenčine? Ako vzniká hudba a Vaše texty?

Áno, všetky texty sú v slovenčine. Texty aj drvivú väčšinu hudby skladá Rado. Tento materiál sa následne upravuje na skúškach tak, aby sa každý z nás pri hre a speve cítil prirodzene a komfortne. 

Kto Vás v hudbe najviac inšpiroval?

Všetci sme ovplyvnení rôznymi žánrami, no väčšinou zahraničné kapely hrajúcu rockovú a popovú hudbu v kombinácii s elektronikou a samozrejme aj soulové kapely.   

Album Vám vyjde koncom leta. Aký bude jeho názov a  čo budete robiť pre jeho propagáciu?

Názov albumu zatiaľ nechceme prezrádzať. Keď bude hotový, určite spravíme krst v Bratislave, budeme informovať fanúšikov prostredníctvom tlačových správ v médiách a samozrejme šíriť hudbu každému, kto bude chcieť počúvať. Tešíme sa na to! 

Kde Vás budeme môcť vidieť počas leta na koncertoch?

Najbližšie nás môžete vidieť na festivaloch „Art in Park“ v Trenčianskych Tepliciach, „Slovenské Alternatívne Leto Revište“ a na akcii „Víno pod Hviezdami“ v Pezinku.  

Róbert Gregor (foto: Dominika Jackuliaková )