SKUPINA STO MÚCH MÁ NOVÝ ALBUM

Po 4 rokoch, 3 deťoch, 2 albumoch (skupina Adela: Pozvanie do vane a Maca a Kapela roka: Platňa roka) a jednom luxusnom večierku sa členovia skupiny Sto múch opäť pred časom stretli v skúšobni.

Sto Múch

Niekoľko rokov dospelého života v rolách matiek, otcov, manželiek, manželov, milencov, opustených milencov, navrátených milencov, umelcov na voľnej nohe, učiteľov, psychologičiek, hercov, herečiek a záhradkárov začiatočníkov…im prinieslo nápad, že to chce vyslovene nejaký úlet. A tak vám chcú, obohatení životnými skúsenosťami (ale aj vráskami a kilami navyše), predstaviť svoje nové piesne o láske.

Kapela sa na jeseň 2017 vrátila na pódiá po materských dovolenkách v zložení: Juraj Haško – klávesy, spev, náčelník, Maca Cmorejová – spev, tanec, akordeón, saxofón, Luca Žiaková – spev, tanec, Martin Novák – gitara, Miro Páv – basgitara, Ján Fiala – bubny.

„Refrén piesne Malé plusy z nášho nového albumu Sto múch má vtip i nadhľad a zároveň je veľmi vážnym odkazom a piesňou Malé plusy chceme prispieť k zníženiu rozvodovosti….“ hovoria muzikanti zo skupiny Sto múch.

Text ich „dvorného textára“ Petra Šranka je na prvý pohľad vtipným popisom manželského života, ale na druhý pohľad návodom, ako kreatívne zvládnuť dlhodobé spolužitie takých rozdielnych bytostí, akými sú muž a žena. Rodinný klip k piesni nakrútený v Chorvátsku aj so známou filmovou zdvíhačkou vo vode (hádajte, z ktorého filmu) si môžete pozrieť pod týmto článkom.

Štvrtý album známej hudobnej skupiny vyšiel v sobotu 17. 8. 2019. Sto múch zahrali okrem iného aj titulnú pieseň v ten deň na festivale vydavateľstva Hevhetia, pod ktorého značkou vyšli všetky ich albumy. Piesne na novom CD-čku sú o láske a jej rôznych podobách, o láske šťastnej, nevinnej, vysnívanej, nevídanej, ale aj nenaplnenej, všednej, či vyhasnutej. Ale najmä o láske k spoločnému hraniu a o radosti.

„Toto všetko sme priniesli do Loft Studia v Bratislave a za luxusnej zvukovej podpory Igora Baara sme pôvodne nahrali 15 piesní, ale nakoniec sa na album dostalo 11 najväčších hitov. A dúfame, že prinesú radosť a rôzne pestré emócie mnohým ľuďom.“ Hovoria s úsmevom „Muchy“.

Nové cédečko uvítajú do života 28. 9. 2019 v Banskej Bystrici – presne na Macine narodeniny a srdečne pozývajú na guláš a dobrú hudbu!

Bratislavčania si nové piesne môžu naživo vypočuť začiatkom októbra. Fanúšikovia ale i počúvači neznalí tejto hudby sa dočkajú počas jesene. Najbližšie zaletia Muchy až na Moravu do Bojkovíc, kde zahrajú na festivale Maják fest, https://www.klub-majak.cz/cz/uvodem.aspx

Viac o tom, kde môžete Sto múch vidieť a počuť, nájdete na facebookovom profile https://sk-sk.facebook.com/stomuch

NMR (foto: press)