SKUPINE METRONOME BLUES VYCHÁDZA NOVÝ ALBUM VICIOUS CIRCLES

Metronome BluesNovozélandsko-českej kapele Metronome Blues vychádza tretí album Vicious Circles pod hlavičkou nezávislého labelu Happy Mutant.

Album Vicious Circles je zbierkou nahrávok a hudobného bádania z posledných 12 mesiacov z teraz už neexistujúceho štúdia na Cejle v Brne. Náladové a nepredvídateľné skladby divoko krúžia medzi post-rockovou improvizáciou a hlukom space-krautrocku, cez mánické post-punkové jamy až k ľahkým satirickým poctám Morisseymu. Skladby sú často postavené na dlhých, sláčikových „groovoch“. Celý album Vicious Circles tak odkazuje na pocit, že sme ako spoločnosť uviazli v zostupnej špirále.

„Sú v ňom obvyklé politické témy a témy životného prostredia, ale nie sú zrejmé. Vyzerá to, že sme momentálne zacyklení v zle a zlomyseľnosti, ako mediálne (echo komory), tak i kultúrne (technologicky) a politicky …, „hovorí Rhys Braddock. „Naše pesničky sa týchto vecí len dotýkajú. Ďalšou hlavnou témou je posadnutosť, našej vznešenej Metronome Blues - Liveposadnutosti. Technológie, ideológie a skutočné baktérie … „

Metronome Blues vydávajú album Vicious Circles digitálne na Fair Price Music a Bandcamp. Jeho špeciálna vinylová podoba sa chystá na apríl tohoto roku, kedy kapela vyrazí na turné po Slovenskej republike a Európe.

Album Vicious Circles vychádza pod hlavičkou vydavateľstva Happy Mutant a digitálne bude pokrstený rovnaký deň v klube Mersey klube v Brne na spoločnom koncerte s kapelou Please The Trees.

Mário Gešvantner (foto: Carlos Lopez)