SLOVENSKÁ SKUPINA DEAL PREDSTAVILA NOVÝ ALBUM. POZRITE SI VIDEOKLIP K SKLADBE YOU NEVER KNOW

Skupina DEAL je pre mnohých neznáma.  Na svojom konte mala donedávna dva single a pozitívne ohlasy na ich hudbu prichádzali predovšetkým zo zahraničia. Teraz sa však skupina hlási so štúdiovým albumom Electric Hearts. Skladby na debute ponúkajú zmes elektroniky a chytľavých gitarových liniek. Začiatkom júla odohrala skupina kompletný album naživo v košickej Tabačke. Do života ho uviedol Rasťo Kopina z Nocadeň.

„Nechceme písať letné a vianočné hity. CD má výhodu, pretože má jednotného ducha a tak poslucháč nedostane len nejaký zlomok, ale komplexný pohľad na kapelu. To som si vždy cenil aj na albumoch iných kapiel. Má svoju ucelenú atmosféru a po dlhšej odmlke nám to príde ako správny krok, pripomenúť sa hudobným fanúšikom,“ pozýva k vypočutiu novinky spevák skupiny Laci Urbán.

Album je pomenovaný po rovnomennej skladbe Electric Hearts, ktorá bola jedným z prvých nápadov pre aktuálnu platňu. „Odkazuje na premodernizovanú dobu. Niežeby som nemal rád technologické vychytávky, len mám pocit, že sa ľudia na káve viac pozerajú na displeje ako na seba. Hádam z nás nevymizne tak potrebný ľudský element,“ dodáva líder skupiny DEAL.

Album podporený novým videoklipom

Album, ktorý je k dispozícii v elektronickej distribúcii cez iTunes, Google Play či Deezer, sa čoskoro dostane aj do kamenných obchodov. Ponúka spolu jedenásť skladieb a svoje miesto na ňom si našli aj dve už skôr zverejnené piesne November a Raising Flag. Hudobníci nahrávali vo vlastnom štúdiu SINUS Records a pod touto hlavičkou ho aj vydali. O finálny master sa postarali ich priatelia z LVGNC Studios.

 

 

Kapela DEAL predstavuje tretí singel You Never Know, ktorý je podporený klipom. Ten vznikal v domovskom štúdiu SINUS Records. „Chceli sme fanúšikom ponúknuť intímnejší pohľad do zákulisia nahrávania a tiež zachytiť náladu samotného singla You Never Know. Kameru a réžiu mal na starosti Laco Rychtarik. Chceme ľuďom predstaviť čo najviac z albumu, takže sa môžete tešiť aj na video k takmer sedemminútovej skladbe Saviour.“

Košickú skupinu DEAL tvoria spevák Laci Urbán, basgitarista Pali Jakab, gitarista Peťo Jakab a bubeník Johnny Jakab.

 

Gabriela Vrbanová (foto: Zdenko Hanout)