SLOVENSKÁ SKUPINA GOT BLUE BALLS MÁ NOVÝ KLIP EMPTY SO ZÁBERMI NOČNÉHO VANCOUVRU

Got Blue BallsKapela nemusí byť nutne slávna, aby písala dobré pesničky, mala nápaditý vizuál a znela výborne naživo. Na Slovensku je takýchto kapiel hneď niekoľko a jednou z nich, ktorá si razí cestu k stále väčšiemu publiku nielen doma, ale aj v zahraničí, sú Got Blue Balls. Aktuálne o sebe dávajú vedieť videosinglom Empty a plánujú ďalšie turné po Veľkej Británii.

Skupina ovplyvnená rock´n´rollom, punkom, blues a hardcoreom má na svojom konte dve dlhohrajúce platne, rovnomenný debut z roku 2011 a album Counting the days z roku 2015. Nový singel Empty naznačuje, že skupina ostáva verná svojmu zvuku a opäť si zakladá na silných textoch. „Spievam o ľuďoch, ktorí v živote prežívajú úzkosť či depresiu a aj napriek tomu, že si to možno ani neuvedomujú, utekajú k alkoholu a iným drogám, čím si možno znepríjemňujú životnú situáciu. My im chceme povedať, že v tom nie sú sami, aj keď si to niekedy myslia. Je dôležité hovoriť o svojich pocitoch a nehanbiť sa niekomu zdôveriť,“ hovorí o novinke spevák Mike Minar.

Podľa slov kapely je téma mentálneho zdravia veľmi aktuálnou témou, no aj napriek tomu nemajú pocit, že sa o nej dostatočne hovorí. Pesničke chceli dodať graficky prepracovaný videoklip, ktorý zachytí jej atmosféru. Na spoluprácu opäť oslovili fotografa a režiséra Anakina Foxa, s ktorým spolupracovali už v roku 2012 na klipe k Smash it apart. Spevák si výsledok pochvaľuje. „Nočná atmosféra Vancouvru, dážď a grafické prvky v klipe dokonale umocňujú pocit z textu a jeho význam.“ K samotnému singlu vznikol aj vizuál, ktorý kapela použila napríklad na Spotify. Jeho minimalistický artwork vymyslela Mikina Dimunová. „Zobrazuje dno prázdneho pohára. Nafotil to Milan Očenáš.“

Rovnako ako Anakinovi Foxovi a Mikine Dimunovej, nechali Got Blue Balls voľnú ruku aj Marekovi Rakovickému, s ktorým singel nahrávali. „Chceli sme, aby vniesli niečo svoje do tejto pesničky a to sa aj podarilo.“ Technickým inžinierom pri nahrávaní bol Tom Lobb z Fresh out of the bus. K novinke si prizvali aj dvoch hostí. Počuť na nej vokál Tomáša Laga z kapely Symbiosis, klavír a synthové nástroje nahral Martina Bukovzy z kapely Adama Ďuricu.

Edo Kopček (foto: Kiush Dot)