On air
Next
Správy

SLOVENSKÁ SKUPINA GOT BLUE BALLS MÁ NOVÝ KLIP EMPTY SO ZÁBERMI NOČNÉHO VANCOUVRU

7.12.2017

Got Blue BallsKapela nemusí byť nutne slávna, aby písala dobré pesničky, mala nápaditý vizuál a znela výborne naživo. Na Slovensku je takýchto kapiel hneď niekoľko a jednou z nich, ktorá si razí cestu k stále väčšiemu publiku nielen doma, ale aj v zahraničí, sú Got Blue Balls. Aktuálne o sebe dávajú vedieť videosinglom Empty a plánujú ďalšie turné po Veľkej Británii.

Skupina ovplyvnená rock´n´rollom, punkom, blues a hardcoreom má na svojom konte dve dlhohrajúce platne, rovnomenný debut z roku 2011 a album Counting the days z roku 2015. Nový singel Empty naznačuje, že skupina ostáva verná svojmu zvuku a opäť si zakladá na silných textoch. „Spievam o ľuďoch, ktorí v živote prežívajú úzkosť či depresiu a aj napriek tomu, že si to možno ani neuvedomujú, utekajú k alkoholu a iným drogám, čím si možno znepríjemňujú životnú situáciu. My im chceme povedať, že v tom nie sú sami, aj keď si to niekedy myslia. Je dôležité hovoriť o svojich pocitoch a nehanbiť sa niekomu zdôveriť,“ hovorí o novinke spevák Mike Minar.

Podľa slov kapely je téma mentálneho zdravia veľmi aktuálnou témou, no aj napriek tomu nemajú pocit, že sa o nej dostatočne hovorí. Pesničke chceli dodať graficky prepracovaný videoklip, ktorý zachytí jej atmosféru. Na spoluprácu opäť oslovili fotografa a režiséra Anakina Foxa, s ktorým spolupracovali už v roku 2012 na klipe k Smash it apart. Spevák si výsledok pochvaľuje. „Nočná atmosféra Vancouvru, dážď a grafické prvky v klipe dokonale umocňujú pocit z textu a jeho význam.“ K samotnému singlu vznikol aj vizuál, ktorý kapela použila napríklad na Spotify. Jeho minimalistický artwork vymyslela Mikina Dimunová. „Zobrazuje dno prázdneho pohára. Nafotil to Milan Očenáš.“

Rovnako ako Anakinovi Foxovi a Mikine Dimunovej, nechali Got Blue Balls voľnú ruku aj Marekovi Rakovickému, s ktorým singel nahrávali. „Chceli sme, aby vniesli niečo svoje do tejto pesničky a to sa aj podarilo.“ Technickým inžinierom pri nahrávaní bol Tom Lobb z Fresh out of the bus. K novinke si prizvali aj dvoch hostí. Počuť na nej vokál Tomáša Laga z kapely Symbiosis, klavír a synthové nástroje nahral Martina Bukovzy z kapely Adama Ďuricu.

Edo Kopček (foto: Kiush Dot)